Shadow

Telefonunuzun güvenliğini sağlayacak uygulamalar

Güvenli bir internet deneyimi için akıllı telefonlarımızda tedbiri elden bırakmamak gerekiyor. Bunun yolu da telefonumuza iyi bir güvenlik yazılımı yüklemekten geçer. Bu yazıda akıllı telefonunuzun güvenliğini sağlayacak mobil uygulama seçenekleri öneriyorum.

Mobile Security

MELİH BAYRAM DEDE

Bugün akıllı telefonlar internete ana giriş cihazımız haline geldi. Tüm iletişimimizin yanı sıra bankacılık gibi yüksek düzeyde güvenlik isteyen işlemlerimizi bile artık telefonumuzdan yapıyoruz.. Bu nedenle akıllı telefonlarımızın güvenliği büyük önem taşır hale geldi.

Bilgisayarlarımızda nasıl temelde antivirüs adıyla bilinen güvenlik yazılımları kullanıyorsak, aynı durum akıllı telefonumuz için de geçerli. Bu hafta, akıllı telefonunuzda kullanabileceğiniz güvenlik uygulamaları öneriyor ve hangisini kullanacağınız konusunda tercihi her zamanki gibi size bırakıyorum.

ESET Mobile Security: Android işletim sistemli akıllı telefonunuzu korumak için ESET Mobile Security uygulamasını kullanabilirsiniz. ESET Mobile Security, cihazlarınıza virüs ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlıyor. Uygulamada cihazınızın kaybolması ya da çalınması durumunda bulmanızı ve uzaktan kilitlemenizi sağlayan faydalı bir özellik mevcut.

Kaspersky Internet Security: Kaspersky Lab tarafından kullanıcılara sunulan Kaspersky Internet Security uygulaması, Android işletim sistemli cihazlar için güvenlik sağlıyor. Ücretsiz olarak yüklenebilen uygulama ücretli ek özellikler de sunuyor. Akıllı telefonunuzu virüslere karşı koruyan uygulama, kötü amaçlı yazılımları otomatik olarak engelliyor.

McAfee Mobile Security: Mobil cihazlarınızın güvenliğini sağlamak için kullanabileceğiniz bir başka seçenek de McAfee Mobile Security. Temel özellikleri ücretsiz olarak sunulan McAfee Mobile Security, internetten gelebilecek risklere karşı akıllı cihazınızı korumayı vaad ediyor. Uygulama, virüsten koruma, casus yazılım temizleme ve Wi-Fi güvenliği özelliklerini ücretsiz sunuyor.

Bitdefender Mobil Security: Akıllı telefonunuzun güvenliği için önereceğim son mobil uygulama ise Bitdefender Mobil Security. Gelişmiş özellikleriyle defalarca ödül almış olan Bitdefender Mobil Security, internette gezinirken, sosyal medyadan yararlanırken ya da bankacılık işlemlerinizi yaparken güvende olmanızı sağlayan güçlü bir çözüm.

İlginizi çekebilir:  Katip Çelebi'nin 'Kitab-ı Cihannüma'sı şimdi internette!

Bu telefon Türkiye’de üretildi | Yerli akıllı telefon TCL 20 SE incelemesi

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir