Shadow

Hoparlör sistemleri ile bilgisayarınızın sesi daha gür çıksın

Hoparlör sistemleri

MELİH BAYRAM DEDE

Sahip olduğumuz bilgisayarın ses çıkış seviyesi genellikle bize yeterli gelmez ve harici bir hoparlör sistemine ihtiyaç duyarız. Hoparlör sistemleri, farklı teknik kapasite ve özelliklerde piyasada yer alır. Bu da karar vermeyi zorlaştırır. Ev veya iş kullanıcılarına özel tasarlanmış olan modeller raflarda yer alırken, oyun kullanıcıları için RGB LED aydınlatmalı seçenekler de bulmak mümkün. Bilgisayar, akıllı telefon, tablet bilgisayar, oyun konsolu ve diğer akıllı cihazlara bağlantı için 3.5 mm jak, RCA veya USB seçenekleri kullanılır. Bunların yanı sıra yeni modellerde bulunan Bluetooth teknolojisiyle kablosuz ses aktarımı da bize kolaylık sağlar. Bu yazıda MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim bilgisayar uyumlu hoparlör sistemi modellerine yakından bakıyor ve satın alma kararınıza yardımcı olmaya çalışıyorum. Hazırsanız, gelin hemen başlayalım:

JBL Quantum Duo 20 Watt RMS RGB

Bilgisayarınızdan daha güçlü sesler elde edebilmek için JBL firmasının QuantumSOUND imzalı, Quantum Duo model hoparlör sistemini kullanabilirsiniz. Her bir kolonda bulunan 2.5″ woofer, 0.75″ tweeter hoparlörlerle 20W RMS ses çıkışı verebilen bu hoparlör sistemi, bilgisayarınıza 3.5 mm jak bulunan ses girişinden bağlanıyor ve USB’yi de destekliyor. Bluetooth teknolojisi avantajı da JBL Quantum Duo, bu sayede kablosuz olarak bilgisayara bağlanabiliyor. Gerektiğinde akıllı telefon ve tablet bilgisayar gibi farklı ses kaynaklarından ses oynatabiliyor. RGB aydınlatmalı olması nedeniyle bu hoparlör sistemi, kullanıldığı mekânda farklı bir atmoster oluşturmayı destekliyor.

Rampage RMS-G7 Falsetto 6 Watt RMS RGB

Segment Bilgisayar’ın Rampage markasıyla pazara sunduğu RMS-G7 Falsetto model hoparlör sistemi, 6 Watt RMS ses çıkışı veriyor. Bilgisayarınızın USB bağlantısından güç alan ve 3.5 mm jak girişinden aldığı sesi kullanıcısına güçlendirerek veren bu ürün, 7 farklı LED’li ritme duyarlı ışıklandırmasıyla, kullanıldığı alanlarda iyi bir hissiyat sunuyor. Mavi, yeşil ve kırmızı olmak üzere üç farklı renk seçeneği piyasaya sunulan Rampage RMS-G7 Falsetto hoparlör sistemi, küçük boyutlarına rağmen gayet tatmin edici seviyede ses veriyor. 6 Watt RMS ses çıkış gücü ortalama bir kullanıcı için yeterli olsa da, daha fazla ses çıkış gücü beklentisi içindeyseniz farklı modellere bakmanızı öneririm.

İlginizi çekebilir:  Dijital oyuncaklara kol kanat geren örümcek

Logitech Z333 40 Watt RMS

Bir subwoofer ve iki uydu hoparlörle toplamda 40 Watt RMS ses çıkışı veren Logitech firmasının Z333 model bu hoparlör sistemi, bilgisayara 3,5 mm jak ve RCA girişleriyle bağlanıyor. Subwoofer sayesinde güçlü ve doyurucu bass sesler veren sistem, kablolu bir uzaktan kumanda paneline sahip. Bu panelden ses seviyesini ayarlayabiliyor ve gerektiğinde kulaklığınızı bu kumanda üzerine takabiliyorsunuz. Bass sesinin yüksekliğini de subwoofer’ın arkasındaki özel denetim tuşuyla ayarlamak mümkün. Bilgisayarda film izlerken, müzik dinlerken ya da oyun oynarken aradığınız ses doygunluğunu bu hoparlör sistemi size sağlayabilir. Sistemi bilgisayarın yanı sıra oyun konsollarıyla da kullanabilirsiniz.

TRUST 20442 Avora 18 Watt RMS

İki uydu hoparlörü ve ahşap subwoofer’ıyla toplamda 18 Watt RMS ses çıkışı veren TRUST firmasının 20442 Avora model bu hoparlör sistemi, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor. Subwoofer’ın yan panelinde ses seviyesi ve bass denetimlerine sahip olan bu sistem, bilgisayara USB ile bağlanıyor ve ayrıca bir enerji desteği gerektirmiyor. 3.5 mm ses bağlantısı bulunan TRUST 20442 Avora hoparlör sistemi, sahip olduğu bilgisayarın ses çıkış gücünü yeterli bulmayan kullanıcılar için başarılı bir çözüm olabilir. Bu sistem, 3.5 mm jak sayesinde akıllı telefon, tablet bilgisayar ve oyun konsolları için de rahatlıkla kullanılabilir.

Logitech Pop Mouse incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede
Telegram: https://t.me/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir