Zapmedya, yarın öğle yemeğine çağırıyor!

13 milyon dolara İngiltere merkezli International Marketing and Sales Group’a satılan Zapmedya, yarın saat 12.30’da yemekli bir toplantı düzenliyor. Satış hakkında basının bilgilendireceği toplantı, Zapmedya merkezinde gerçekleştirilecek. Toplantıya ben katılamayacağımı bildirdim. Neden acaba?

7 Comments

 • abdpalaNo Gravatar

  ‘Oruç tutuyor olabilirsin’ akla ilk gelen ve doğru cevaptır.
  ama…
  Senin Zapmedya’nın geçmişine bakınca protesto ediyor olabileceğini de düşünüyorum

 • SrNo Gravatar

  Müslümanlara karşı, onları dinden çıkarmak için yapılan bir komplo bu kesin. Tıpkı Coca-Cola tersten yazılınca ibranice bir şey çıkıyormuş hikayesine dönmüş. Açıkçası mesleğinizin profesyonellikten uzak bir yaklaşım sergiliyorsunuz. Pekala “Kusura bakmayın, oruçluyum” deyip, “yemeyebilirsiniz”, ağzınıza da zorla yemek tıkacaklarını düşünmüyorum.

 • Melih Bayram DedeNo Gravatar

  Ramazan’da beni davet ederken, “Öğle yemeğine bekliyoruz” yerine, toplantıyı yemek mevzu bahis etmeden düzenlemek ve gelenlere bir şeyler ikram etmek daha doğru olurdu. İsteyen yer istemeyen yemezdi.

  Ama direk konuya “Öğle yemeğine buyrun!” diye girersen, “Ne öğle yemeği ya! Yarın benim öğle yemeği yiyip yemeyeceğimi nereden biliyorsun. Belki de oruçluyumdur!” derim. Sanırım buna da hakkım var!

  Aynı şekilde iftar konusuna da böyle yaklaşılabilir. Birini iftara davet edersen, oruçlu olmama ihtimali yokmuş gibi davranmış “Gel orucumuzu birlikte açalım” demiş olursun. Ve o kişi de oruçlu değilse, bu nazik davetle ‘taciz’ edilmiş olur! Tıpkı benim, öğle yemeğine davet edilmem gibi!

 • Fatih YıldırımNo Gravatar

  Bu tür nezaketsizliklere gösterilecek en net tepki tabii ki sebebi izah edip katılım göstermemektir. Geçen yıl Garanti Bankası’nın düzenlediği bir organizasyonda bu sene Japonya başkonsolosluğunun bir etkinliğinde benzeri bir durumla karşılaştım. İşin acı tarafı bu dengesizlikleri yapanların bu toplumda yaşayan insanlar olmaları. Yerinde bir tavır sergilemişsiniz Melih Bey, tebrik ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir