Shadow

Zapmedya 13 milyon dolara satıldı

İnternet reklamcılığı konusunda ülkemizde pazar lideri konumunda olan Zapmedya’nın yüzde 70’ni İngiliz reklam ve pazarlama şirketi International Marketing and Sales Group, 13 milyon dolara satın aldı.

2000 yılında kurulan interaktif reklam pazarlama şirketi Zapmedya’nın, IMSG’ye satışı ve ödemesi 2007 sonunda ve 2 aşamada gerçekleşecek. Bu birleşme sayesinde gücünü yurtdışında da ispatlayacak olan Zapmedya, internet reklamcılığı kapsamında online medya planlama ve yaratıcı projelerle faaliyetini sürdürmektedir.

IMSG’nin bu satın alma ile hızlı büyüyen Türkiye pazarındaki varlığını güçlendirmeyi hedeflediğini belirten IMSG Yönetim Kurulu Başkanı Gregory Thain, konuyla ilgili olarak “Zapmedya’nın satın alınmasıyla gelişmekte olan piyasalardaki büyüme hedeflerimizin gerçekleştirilmesi konusunda büyük bir adım attık. Zapmedya’nın Türkiye’deki başarısı ve deneyimini IMSG bünyesine katmaktan son derece memnunuz” dedi.

Zapmedya, Bülent Boytorun tarafından kurulduğundan bu yana, 500’ü aşkın kuruluşa Online Reklam konusunda hizmet vermiştir. 2006 yılı sonu itibarıyla 12 milyon dolarlık cirosu ile internet reklamcılığı alanında pazar liderliğini sürdürüyor.

Online Medya Planlama ve Satın Alma konusunda faaliyet gösteren Zap Medya’nın bünyesinde kurulu olan Bezoone şirketi ise interaktif ajans hizmeti, web sitesi içerik yönetimi ve kreatif hizmetler vermektedir. Zap Medya ve Bezoone bünyesinde yaklaşık 50 kişi çalışıyor.

Zapmedya’nın Başkanı Bülent Boytorun da, “IMSG’nin bir parçası olmaktan son derece mutluyuz. Bu yeni satın alma, şirketimizin Türkiye pazarındaki gücünü artırmakla kalmayacak, yeni piyasalarda güçlü ve cazip imkanlar yaratacak” dedi.

Zapmedya’yı satın almak üzere anlaşma imzalayan IMSG ise 1996 yılında halen şirketin başkanlığını yürüten Gregory Thain tarafından kuruldu. İngiltere yanında gelişmekte olan piyasalara önem veren IMSG’nin bu ülkelerde 21 ofisi bulunuyor. IMSG’nin ofisinin bulunduğu kentler arasında Moskova, Almatı, Astana, Duşanbe, Yeni Delhi, Kalküta, Bangalor, Haydarabad ve Budapeşte yer alıyor.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Sosyal ağların meclisi democratus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir