Shadow

Zamanınızı verimli kullanmak için: RescueTime

Çalıştığınız süre içinde zamanınızı verimli kullanıp kullanmadığınızı anlamanın yolu, gün içindeki davranışlarınızı analiz etmekten geçiyor. Bunu sağlamanın püf noktası ise bilgisayarınız ve telefonunuzda RescueTime uygulamasını kullanmak.

RescueTime

MELİH BAYRAM DEDE

Koronavirüs salgını sonrası evden çalışmak zorunda kalanlar için en önemli sorun, zamanı verimli kullanmak. Çünkü evden çalıştığınızda özel hayat ve iş hayatı dengesini kurmak güçleşiyor ve bu da işimize verimsizlik olarak yansıyor. Tam da bu noktada verimliliğimizi denetlemek için kullanabileceğimiz çok faydalı bir uygulama var.

Veriler size yön veriyor

Başlıkta da fark ettiğiniz üzere RescueTime adlı bu uygulama bilgisayar ve akıllı telefon gibi cihazlarınıza yüklediğinizde zamanınızı hangi uygulama ve web sitelerinde geçirdiğinizi raporluyor ve size zamanınızı daha verimli değerlendirmek için önemli veriler sunuyor. RescueTime, kullandığınız yazılımlar ve web sitelerinde geçirdiğiniz zamanı kategorik bir şekilde listeliyor.

Hesap oluşturarak işe başlayın

RescueTime uygulamasından yararlanmak için öncelikle RescueTime.com adresine girerek yeni bir hesap oluşturmamız gerekiyor. Hesabımızı oluşturduktan sonra sıra geliyor RescueTime uygulamasını bilgisayarımıza indirmeye. Bilgisayarımızdaki uygulamada RescueTime hesabımızla oturum açtığımız andan itibaren bilgisayarımızda geçirdiğimiz zamanı verimli kullanıp kullanmadığımız izlenmeye ve raporlanmaya başlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir