Shadow

Yurtdışı ile rekabet fırsatı

Türk Telekom Türkiye’deki veri merkezlerinin yurtdışı ile rekabetini destekleyen ürün, hizmet ve kampanyalarına bir yenisi daha ekledi. “Yeni Asimetrik Veri Merkezi Erişimi” ürünü veri merkezi hizmeti veren internet servis sağlayıcılarına indirim sağlıyor.

Türk Telekom, veri merkezi ve hosting pazarını büyütmek ve veri merkezlerinin yurtdışı ile rekabet gücünü artırmak için internet servis sağlayıcılarına önemli avantajlar sunan ürün, hizmet ve kampanyalarına bir yenisi daha ekledi. Yüksek erişim kapasitesine ihtiyaç duyan ve bünyesinde veri merkezi bulunduran internet servis sağlayıcılarına yönelik olarak Asimetrik Veri Merkezi Erişimi hizmetini sunmaya başladı. Bu ürün ile toptan maliyetleri düşürerek, veri merkezlerinin yurtdışı ile rekabet gücünü artırmak için Türk Telekom tarafından bir adım daha atılmış oldu.

SERVİS SAĞLAYICILARA İYİ HABER

Bu yeni ürün ile veri merkezi bünyesinde barındırılan sunucular, indirme (download) kapasitesini kullanmadıkları halde satın almak durumunda oldukları simetrik internet erişimden ziyade, asimetrik yapıda olan fiber altyapı üzerinden ethernet protokolleri kullanarak yükleme hızı (upload’u) yüksek indirme hızı düşük asimetrik oranlı genişbant internet servisleri alabiliyor. Bu hizmet internet servis sağlayıcılarına önemli fiyat avantajı sağlıyor.

MALİYETLERDE ÖNEMLİ DÜŞÜŞ

İlk olarak ‘Veri Merkezi İşletmecilerine Metro Ethernet İnternet’ kampanyası ile veri merkezi operatörlerine eski tarifelerine göre yüzde 50’nin üzerinde indirim sağlayan Türk Telekom, geçtiğimiz günlerde de internet hizmetini Veri  Akış Erişimi (VAE) / Yerel Ağın Paylaşıma Açılması (YAPA) modeli ile sunan internet servis sağlayıcılara, trafik teslim noktalarında altyapı olarak kullandıkları noktadan noktaya Metro Ethernet ve Metro Ethernet internet devreleri hizmeti için yüzde 40 indirim kampanyasını başlattı.

HOSTING FİYATLARI DÜŞECEK

Bu kampanyalar ile internet servis sağlayıcıların toplam maliyetlerini düşürerek onlardan internet hizmeti alan son kullanıcılara da fiyat avantajı sağlamayı hedefleyen Türk Telekom, şimdi de Asimetrik Veri Merkezi Erişimi hizmeti ile ülkemizde hosting hizmetinin gelişmesine destek olmaya, kendi bünyelerinde veri merkezi hizmeti sağlayan internet servis sağlayıcıların yurtdışındaki rakiplerine karşı rekabet avantajı sağlayacak uygulamalarla devam ediyor.  Kampanyadan yararlanan şirketlerin toplam maliyetlerinden yaşanacak düşüşün, bu merkezlerden hizmet alan müşterilere avantaj olarak yansıtılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir