Shadow

Yükselen trend ‘sosyal medya’ TechnoLogic’te

Melih Bayram Dede’nin hazırlayıp sunduğu TechnoLogic’te bu hafta, yeni nesil iletişim araçlarının kullanımıyla, iletişimde yeni bir çığır açan sosyal medya ele alınıyor.
Twitter, FriendFeed, Facebook, Youtube ve bloglar, sosyal medyanın en önemli araçlarından sadece bir kaçı.
Sosyal medyayı etkin biçimde kullananların başında ABD Başkanı Barack Obama geliyor. Obama’nın seçim kampanyası sırasında Twitter’da mesajları yayınlandı, konuşmaları bugün en önemli medya araçlarından biri haline gelen Youtube üzerinden tüm dünyaya ulaştı.
Kısaca internetteki etkileşimli platformlarla iletişim olarak ifade edebileceğimiz sosyal medyayı Marjinal Portel Novelli’den Umut Ersoy TechnoLogic’e anlattı.
TechnoLogic’te haftanın haberlerinde ise, yazılım devi Microsoft’un Avrupa Birliği’yle başının yine dertte oluşu, dünya genelinde GPS’li cep telefonu sayısının 240 milyona ulaşması ve Tellcom’un, 100 Mbps’e kadar varan hızlarda fiber internet hizmeti sunmaya başlaması var.
Haftanın sitelerinde ise filmin can alıcı son sahnesini kulağınıza fısıldayan KatilUşak ve Türkiye’nin duygularını paylaştığı ortak bir platform olan Duygudurum tanıtılıyor.
TechnoLogic’in oyun bölümünde kendi çetemizi kurup, New York’u haraca bağlayabileceğimiz The Godfather II adlı oyunla ilgili detaylar var.
TechnoLogic’in ürün inceleme bölümünde ise Satış Danışmanı Batuhan Güdücü, Bakırköy Carousel AVM’deki TeknoSA’da satışa sunulan üç yeni ürün hakkında bilgi veriyor.

TECHNOLOGIC CUMARTESİ GÜNÜ 15.25’TE TVNET’TE!

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Türk halkı cep alırken fotoğraf kalitesine bakıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir