Youtube kapatıldı, ben neden farketmedim!

Türkiye’de uygulamada yaşanan sorunlar nedeniyle, sitelere uygulanan erişim durdurma kararlarında,  suç içeren bölüm yerine, sitelere erişim tamamen durduruluyor. Bu da kurunun yanında yaşın da yanmasına neden oluyor. Bunun en yakın örneğini geçtiğimiz gündlerde, dünyaca ünlü video sitesi Youtube’un, Atatürk’e hakaret içeren bir video nedeniyle mahkeme kararıyla ikinci kez kapatılmasıyla yaşadık. Benzer şekilde, halen devam eden WordPress yasağı nedeniyle, bu site üzerinde blog yayınlayanların tamamı cezalandırılıyor. Peki uygulamadaki sorunlar aşılana kadar, kullanıcılar olarak biz ne yapacağız? Yıllarca emek verdiğimiz bloglarımıza erişemeyecek miyiz? Ya da bir video yüzünden Youtube’dan mahrum mu kalacağız? Elbette değil! www.opendns.com adresine girerek, bilgisayarınız ya da modeminizde gerekli ayarları yaparak, yasaksız bir internet dünyasına adım atabilirsiniz!
Hamiş: Youtube’un kapatıldığı gece, OpenDNS kullandığım için, sitenin kapatıldığının farkına bile varmadım!

8 Comments

 • Youtube kapatıldı, ben neden farketmedim!…

  Youtube?un kapatıldığı gece, sitenin kapatıldığının farkına bile varmadım! Acaba neden?…

 • FıratNo Gravatar

  Kardeş tbrkler iyi bi yönem fakat bn de ingilizce biraz zayıf ondan dolayı yapamadım şu Programı bi açıklamasıyla anlatırmısın??

 • FatihNo Gravatar

  bende youtube’un kapatıldığını ertesi gün anladım. arkadaşlar youtube kapatıldı deyince ben de yoo falan dedim. türk telekom bizleri yabancı dns kullanmaya niye zorluyor? istenmeyen videoya flag yapınca zaten siliyorlar!

 • zayıf türk telekomNo Gravatar

  arkadaşlar ben şiddetle bu olayı kınıyorum video silinmiş ve bitmiş neden bu kadar uzatılıyor bu sevda artı neden kendi vatandaşını cezanlandırıyorsun. akadaşlar türk telekom kapatmışsa bizde farklı yollardan girelim

  Ağ bağlantılarımdan farklı DNS kullanın onu yapamazsanız
  http://www.proxytr.com girin http://www.youtube.com yazın ve SURF tılayın.

 • korkmaz çakarNo Gravatar

  Gözünüz aydın, dns engelinden sonra youtube a ip engeli de getirildi. dns değiştirme cambazlıklarıyla olmayacak artık. terör örgütü propagandası yapan bir siteye neden ısrarla bağlanırsınız anlamış değilim. youtube abir tane el-kaide videosu bulamazsınız ama p.k nın propaganda, baskın, çatışma filmleriyle dolu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir