Shadow

Yerli üreticilerden ‘Akıllı TV’ atağı

Yerli televizyon üreticileri müşterilerine ekranda daha fazla keyif sunabilmek için akıllı teknolojilere yöneliyor. Pazarın en büyük oyuncularından Arçelik A.Ş., Arçelik, Beko ve Grundig markasıyla ürettiği TV’lere Android teknolojisi dahil etmek için Google ile el sıkıştı

televizyon2015

Arçelik A.Ş. ve Google, yeni bir işbirliğini daha hayata geçiriyor. Buna göre; Arçelik A.Ş., Beko, Arçelik ve Grundig markaları için tasarlayacağı yeni nesil akıllı televizyonlarda Google’ın TV’ler için tasarladığı işletim sistemi Android TV’yi kullanacak. Arçelik A.Ş.’nin üretim ve satışını yapacağı Android işletim sistemli yeni nesil akıllı televizyonlar önümüzdeki dönemde tüketicilerle buluşacak.

ARÇELİK, BEKO VE GRUNDIG AKILLANACAK

Arçelik A.Ş. daha önce Google’ın Android işletim sistemini tablet bilgisayarlarda kullanmaya başlamıştı. Akıllı TV’lerde ise YouTube ile bir işbirliğine girmişti. Android TV ile kullanıcılar Google Play Store’dan farklı Google uygulamalarını Arçelik, Beko, Grundig televizyonlardan deneyimleme imkanına sahip olacak.

1 MİLYARDAN FAZLA UYGULAMA TV’DE

Google Arama, YouTube gibi 1 milyardan fazla uygulamaya Android işletim sistemine sahip olacak yeni nesil akıllı televizyonları üzerinden ulaşacak olan kullanıcılar; fotoğraf, oyun, arama, uygulama ve daha birçok özellikten oluşan yeni bir dünyanın kapılarını da aralamış olacak.

vesteltelevizyon2015

Vestel Android TV ile zengin içerik

Vestel, Android TV platformunu destekleyen 4K Ultra HD televizyonlarını pazara sunuyor. Bu ürünlerde yer alan akıllı içerik arama ve öneri servisi kullanıcılara günlük TV yayın akışı, geçmiş programlar ve film/dizi servisleri üzerinden çok zengin içerik tavsiyelerinde bulunuyor.

EKRANDA YENİ DENEYİM

Dünya genelinde bir milyar adetten fazla aktif cihazda kullanılan Android’in küresel anlamda en hızlı büyüyen ekosistemlerden biri olduğuna dikkat çeken Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan şunları söyledi: “Android TV ile çalışan ürünlerimiz, içeriğe kolay ulaşmanın yanı sıra tüketicilere en keyifli TV izleme deneyimlerden birini yaşatacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir