Yerli tabletin teknik detayları kurumsal siteden sızdı

Türkiye’nin ilk yerli üretim tablet bilgisayarını satışa sunmaya hazırlanan markanın General Mobile olduğunu duyurmuştum. Marka, ürünün teknik detaylarının bir bölümünü, basın toplantısına davet ettiği basın mensuplarıyla paylaşmıştı.

Üretimi General Mobile tarafından Türkiye’de gerçekleştirilecek olan Android işletim sistemli ve yalnızca 550 gram ağırlığındaki ilk yerli tablet ‘e-tab’in 8.9’lik LCD ekrana sahip olduğu belirtilmişti.

‘e-tab’ adı verilen tablet bilgisayarla ilgili diğer teknik detayları ise, General Mobile’ın kurumsal web sitesinde yer aldı ve ürün sır olmaktan artık çıktı. Lansman öncesi detayların tümüyle sitede yer alması, lansmanın önemini bir ölçüde azaltmış gözüküyor.

General Mobile’ın sitesinde yer alan bilgilere göre, ‘e-tab’ Android 4.0’a yükseltilebilir Google Android 2.3 işletim sistemine sahip. Üründe kablosuz ağ bağlantısı (Wifi), kablosuz, diğer cihazlarla veri alışverişi için DLNA teknolojsi, USB ve Bluetooth gibi farklı bağlantı imkanı bulunuyor.

Türkiye’nin ilk yerli tableti olarak lanse edilen ‘e-tab’in tanıtımı, General Mobile Türkiye Genel Müdürü Muzaffer Gölcü’nün evsahipliğinde önümüzdeki günlerde düzenlenecek özel bir toplantıda yapılacak. Markanın ürünle ilgili neler söyleyeceğini, üretimle ilgili hangi detayları paylaşacağını açıkçası şimdiden merak ediyorum.

Ürünün General Mobile web sitesindeki sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir