Shadow

Yeni Nokia’lar gücünü nereden alıyor?

Nokia’nın Windows işletim sistemi kullanan yeni akıllı telefonları Lumia 800 ve 710 Qualcomm’un S2 işlemcilerini kullanıyor. Yeni işlemci serisi, akıllı telefonlara HD video desteği, zengin içerikli oyun deneyimi, en yüksek kalitede fotoğraf ve video gibi avantajlar sağlıyor.

Qualcomm Başkan Yardımcısı ve Qualcomm Avrupa CDMA Teknolojileri Başkanı Enrico Salvatori konu hakkında şunları söylüyor: “İki güçlü ekibin işbirliğine giderek yalnızca 6 ay içerisinde Snapdragon işlemcileri ile çalışan akıllı telefon alanında böylesine bir sonuç yarattığını görmekten çok mutluyuz. Snapdragon işlemcilerin kusursuz performansı ve Snapdragon ile Windows Phone 7 arasındaki derin entegrasyon Nokia için oldukça kısa denebilecek bir zamanda benzersiz bir akıllı telefon deneyimi yarattı.”

Snapdragon S2 sınıfı işlemciler, mobil deneyimi konusunda olabilecek en iyi performansı sunuyor: Yüksek performanslı mobil bilgi-işlem kapasitesi, süresi daha uzun pil ömrü ve Nokia’nın Lumia telefonlarına uygun yeni nesil grafik performansı. Lumia kullanıcılarını bunların yanı sıra hızlı network bağlantısı ve tepki hızı yüksek web gezintisi gibi avantajlar bekliyor.

Nokia Akıllı Cihazlar İş Ünitesi Müdürü Jo Harlow ise şunları söylüyor: “Nokia, Qualcomm ve Microsoft’un işbirliği gerçekten çok başarılı oldu. Qualcomm ilk Nokia Lumia akıllı telefonların geliştirilmesinde son derece önemli bir rol oynadı. Qualcomm’un katkıları olmasaydı bu cihazları piyasaya bu kadar çabuk süremezdik.”

Sektörün en büyük mobil yonga seti ve yazılım teknolojisi sağlayıcısı olan Qualcomm çoklu cihaz sınıflarını destekleyen yonga seti ve yazılım ürünlerinde en geniş çeşitliliğe sahip şirket olarak öne çıkıyor. Qualcomm’un S2 işlemcileri tarayıcıda HD video desteği, zengin içerikli oyun deneyimi, en yüksek kalitede fotoğraf ve video gibi nitelikleri mümkün kılıyor.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Microsoft'un mutfağında 'Surface Phone' mu var?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir