Shadow

Yeni iPhone Türkiye’ye geliyor

Üçüncü nesil iletişim özelliğine sahip iPhone 2’nin özellikleri nihayet açıklandı. 3G iPhone’un 8 GB modeli 199, 16 GB modeli ise 299 dolara satışa sunulacak.

3G iPhone’larda öne çıkan en yeni özellik olarak, GPS servisi dikkat çekiyor. Ayrıca yeni iPhone’larda, 3. parti uygulamaları çalıştırabilecek iPhone 2.0 yazılımı yüklü olacak.

iPhone 3G, 11 Temmuz’da Avustralya, İtalya, Yeni Zelanda ve Portekiz’de, 2008’in ilerleyen dönemlerinde de Türkiye, Çek Cumhuriyeti, Mısır, Yunanistan, Hindistan ve Güney Afrika’da piyasaya sunulacak. ABD pazarında 3G iPhone’un 8 GB modeli 199, 16 GB modeli ise 299 dolara satışa çıkacak.

Kullanıcıların en çok merak göstereceği özelliğin ise bağımsız geliştiriciler tarafından aylar süren çalışmalar sonunda geliştirilen üçüncü parti uygulamaları olması bekleniyor.

Mart 2008’de kullanıcılara sunulan bu uygulamalar, ilk 95 gün içerisinde kullanıcılar tarafından internetten 250 bin kez indirilmişti.

Üçüncü parti uygulamaları üreticilerinden olan Sega, geliştirdiği uygulamayı ilk satışa sunan şirket oldu. Sega’nın geliştirdiği Super Monkey Ball, Apple mağazalarında ve internet adresinde 9,99 dolardan satışa sunuldu.

Yeni iPhoneler ayrıca internet bloglarına fotoğraf ve video eklemeyi daha kolaylaştıran uygulamalara sahip.

İşletim sistemi olarak Microsoft Exchange kullanan iPhone sahipleri de 3G iPhone’un elektronik postaları, adres defterleri ve takvimi kullanılmasına olanak sağlayan yeni özelliklerinden oldukça memnun.

http://www.apple.com/iphone

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir