Yahoo’dan Facebook sürprizi

Artık Facebook ve Twitter gibi uygulamaları Yahoo içerisinde kullanabileceksiniz. Son yıllarda internet devi Google’ın gerisine düşen Yahoo, yepyeni bir tasarımla güç toplamayı hedefliyor. Deutsche Welle’nin haberine göre, Yahoo, yeni tasarımın ilk adımı olarak Facebook’a, Yahoo sitesi içerisinden ulaşma imkânı getirdi. Bugün başlayan uygulama ile Yahoo sayfasının sol sütunundan, Facebook’un yanı sıra eBay ve diğer popüler internet uygulamalarına ulaşmak mümkün.  Yahoo’nun sayfaya ekleyeceği diğer uygulamalar arasında, Myspace ve Twitter da bulunuyor.

Yahoo, Eylül ve Ekim aylarında tümüyle yepyeni bir tasarım ile kullanıcılarına hizmet vermeyi planlıyor.  Bugün başlayan uygulama ise yeni tasarımın yalnızca ilk adımı.

Online araştırma kuruluşu comScore’a göre, Yahoo internetin liderliği koltuğunu Google’a kaptırmış olsa da, gelecek için iddiasını kaybetmiş değil. Yahoo’nun ana sayfası Mayıs ayında dünya çapında 570 milyon ziyaretçi toplayarak, ilk sıralardaki yerini korudu.

Yahoo’nun yeni tasarımı ilk olarak ABD’de ve İngilizce sitede başlayacak, kademeli olarak diğer dillerdeki Yahoo sitelerinde uygulanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir