Shadow

Yabancı dil öğrenmek için en iyi mobil uygulamalar

Yabancı dil

MELİH BAYRAM DEDE

Yabancı dil öğrenmek isteyip de bu amaca ulaşabilenlerin sayısı ne yazık ki fazla değil. İlköğretimden üniversiteye kadar, öğrenim hayatının her döneminde yabancı dil dersi gören bireylerin büyük çoğunluğu, iş hayatına atıldığında yabancı dilin eksikliğini çekiyor.

Telefonunuzdan destek alabilirsiniz

Bu üzücü tablonun farklı nedenleri var. Ancak bunu tartışmak değil amacımız; yabancı dilinizi geliştirebileceğiniz pratik bir yol sunmak. Tercih ettiğiniz bir yabancı dilde kendinizi geliştirmek için, her an yanınızdan ayırmadığınız akıllı telefonunuzdan destek alabilirsiniz.

Günde 5 dakika pratik yapın

Günde 5 dakika ayırarak pratik yapmak, çok iyi seviyede olmasa da, temel konularda sizi bilgi sahibi yapacaktır. Aşama aşama kendinizi geliştirerek, hedefinize yaklaşabilirsiniz. Gelin şimdi, sözü fazla uzatmadan, yabancı dil öğrenmek için yararlanabileceğiniz uygulama önerilerime geçelim:

Duolingo

Birçok rakip uygulama çıkmış olsa da, bana göre yabancı dil öğrenmek için kullanabileceğiniz en popüler ve en pratik dil eğitim uygulaması hâlâ Doulingo. Ücretsiz ve ücretli seçenekleri bulunan bu uygulamayı telefonunuza ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ücretsiz seçenek, temel seviyede sizin için yeterli olacaktır. Duolingo ile İngilizce, Almanca, Rusça ve Fransızca eğitimi alabilirsiniz.

Memrise

Yabancı dilinizi geliştirmek için yararlanabileceğiniz bir başka mobil uygulama ise Memrise. Yeni kelimelerin yanı sıra deyimler de öğretmeyi hedefleyen uygulama, Duolingo’ya göre daha gelişmiş özellikler içeriyor. Başlangıçta ücretsiz olarak kullanabileceğiniz uygulama, ileri seviye kursları almak için size ücretli teklifler sunuyor.

Busuu

Üst seviyede dil eğitimi almak isteyenler içinse Busuu uygulaması faydalı olabilir. Farklı seviyelerde profesyonel dil kurslarını içerisinde barındıran Busuu, konuşma, anlama ve yazma pratiği yapmak için oldukça kullanışlı bir arayüz sunuyor. Uygulamayla 12 farklı dil eğitimini satın almak ve hemen çalışmaya başlamak mümkün.

HiNative

Yabancı dil öğrenmek isteyen 120 dilden kullanıcıların birbirleriyle etkileşim halinde kendilerini geliştirmelerini hedefleyen Hinative uygulaması ücretsiz. Uygulamada temel olarak, size ilgilendiğiniz yabancı dilde sorular yöneltiyor ve bunların diğer kullanıcılar tarafından cevaplanmasını bekliyorsunuz. Yabancı dil dersleri, ipuçları ve eğitici oyunlar içeren uygulamada, daha fazla özellikten yararlanmak için Premium özelliğini de satın alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Siber güvenlikte en zayıf nokta insan

Tandem

Milyonlarca üyesi bulunan Tandem, en büyük dil değişim topluluklarından biri. Dil öğreniminizi bir üst seviyeye taşımak için yararlanabileceğiniz Tandem ile pratik yapmak için anadilini konuşan kişilerle çalışabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken Tandem partnerinizi bulmak ve hemen sohbete başlamak. Uygulamayla, İspanyolca, İngilizce, Japonca, Korece, Almanca, İtalyanca, Portekizce, Rusça, Basitleştirilmiş ve Geleneksel Çince ve Amerikan İşaret Dili ile birlikte 12 farklı işaret dili de dahil olmak üzere 160’dan fazla dilde çalışma imkânı var.

Voscreen

İngilizce öğrenmek isteyenlere filmlerden kısa sahneler izleten ve buradaki diyalogları soru olarak yönelten Voscreen, kullandığı farklı metotla dikkat çekiyor. Sinema filmlerinin yanı sıra, çizgi ve animasyon filmlerinden de ilgi çekici sahneler uygulamada karşımıza çıkıyor. İngilizce öğrenmek için temel uygulama olarak kullanılması güç olsa da, kendinizi sınamak için bu uygulamayı da deneyebilirsiniz.

Babbel

Yabancı dil eğitimini başlangıçtaki bir kaç soru cevapladıktan sonra ücretli olarak vermeyi teklif eden Babbel, profesyonel dil kursları içeriyor. Dünya genelinde yaygın kullanıma sahip olan uygulama, yabancı dil eğitiminde istikrarlı olarak ilerleme azmindeyseniz, ücretli servislerine abone olarak denenebilir.

Rosetta Stone

Önereceğin son dil eğitimi uygulaması ise Rosetta Stone. Busuu gibi profesyonel düzeyde eğitim almak isteyenler için hizmet sunuyor. Bu uygulamada temel seviyede yabancı dil pratiği ücretsiz olarak yapılabiliyor. Ancak ileri seviyede pratik için ücretli paketler satın almak gerekiyor. Tavsiye ettiğim tüm yabancı dil uygulamalarının Android ve iOS versiyonları mevcut.

TCL 10 TABMAX tablet bilgisayar incelemesi

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir