Shadow

‘Yabancı Damat’, Selim’den ne istiyor?

GSM operatörleri arasında başlayan ‘Cep Anayasası’ rekabetine nedense sıcak bakamadım. Çünkü gazete ve televizyon reklamlarında vaad edilenlerin pratikte çoğu zaman gerçekleşmediğini, GSM operatörleriyle bizzat müşteri olarak yaşadığım tecrübeler sonucu biliyorum. Turkcell’in ‘Cep Anayasası’, Vodafone’un da ‘Vodafone Tüketici Hakları Bildirgesi’yle aynı gün gazetelere yansıyan haber ve reklamları bende fazla bir beklenti yaratmamıştı.

Turkcell’in ‘Cep Anayasası’ basın bülteni hemen hemen tüm gazetelerde geniş yer bulurken, Turkcell’e cevap da aynı gün gazetelerin arka sayfalarında Vodafone’dan ‘Vodafone Tüketici Hakları Bildirgesi’ reklamıyla gelmişti. O gün, “Turkcell, ‘Cep Anayasası’ atağı yaptı, Vodafone da bunu öğrenir öğrenmez, gazetelerin arka sayfalarını kapattı. İyi rekabet.” diye düşünmüştüm.

Bugün Vodafone’dan gelen basın açıklamasıyla, bu konunun iki operatör arasında bir hukuk savaşı halini almış olduğunu öğrendim. Vodafone, Turkcell’in ‘Cep Anasasası’ kampanyasıyla kendilerinin bir yıl önce oluşturduğu ‘Vodafone Tüketici Hakları Bildirgesi’ fikrini taklit ettiğini ileri sürerek dava açmış. Görülen o ki, GSM operatörlerinin rekabeti bundan sonra mahkeme koridorlarında devam edecek. Tam Türk filmi gibi değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir