Shadow

Xperia X10 ile internet hep yanınızda

Google’ın mobil cihazlar için geliştirdiği işletim sistemi Android’i kullanan ürünleri sayısı her geçen gün artıyor. Android’le güç bulan ürünlerden biri de Sony Ericsson’ın geniş ekranlı mobil iletişim cihazı Xperia X10.

480×854 piksel çözünürlüğünde görüntü veren 4 inçlik dokunmatik ekranıyla geniş bir çalışma alanı sağlayan, 1 GHZ hızındaki Qualcomm QSD8250 işlemcisiyle hızlı ve pratik işlemler gerçekleştirebilen Xperia X10, 1 GB dahili belleğe sahip.

Bellek kapasitesi ihtiyaç duyulursa, 16 GB’a kadar da artırılabiliyor. Ürünle birlikte 8 GB kapasiteli microSD kart hediye ediliyor. 8.1 megapiksellik kamerasıyla hem fotoğraf hem de videolar çekebilen ve fotoğrafların çekildiği yerleri ‘geo-tagging’ özelliğiyle etiketleyebilen Xperia X10, gülümseme algılayıcı özelliğiyle de fotoğrafı çekilen kişiyi tam gülümserken yakalayabiliyor.

A-GPS, küresel konum belirleme sistemi ve Google Maps desteği bulunan ürün, Bluetooth ile diğer kablosuz cihazlarla veri alışverişinde bulunurken, WiFi ile de kablosuz internet ağlarından yararlanmamızı sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir