XING’ten Blackberry’ler için ücretsiz uygulama

İş ağı XING, BlackBerry mobil cihazlar için ücretsiz bir uygulama geliştirerek üyelerinin kullanımına sundu.  Bu uygulama, XING’te yer alan 7,5 milyonu aşkın profesyonelin kendi kişisel ağlarına dünyanın her yerinden doğrudan mobil olarak erişmesini mümkün kılıyor. Böylece XING üyeleri, bağlantılarının telefon numaralarına ve e-posta adreslerine nerede olurlarsa olsunlar ulaşabilecek ve bağlantıların her zaman otomatik olarak güncellenmesini sağlayacak.

‘Bağlantılar ağınızdan haberler’ özelliği, mobil kullanıcıların kişisel ağlarındaki en son gelişmelerden haberdar olmalarını ve de kendi durum iletilerini göndererek bağlantıların bilgilendirilmesini sağlıyor. Kullanıcılar bulundukları her yerde XING üzerinden mesaj gönderebiliyor veya bu mesajları yanıtlayabiliyor.

Ayrıca uygulama, XING’deki belli bazı iletişim bilgilerini BlackBerry’lerdeki adres defteri bağlantılarıyla eşleştirme özelliğine de sahip. Mobil kullanıcılar, ayrıca XING uygulamasını kullanarak ağlarındaki bağlantılarını arayabiliyor ve bu bağlantılara doğrudan e-posta gönderebiliyor.

XING AG, Üründen Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Jason Goldberg konuyla ilgili görüşlerini şöyle ifade ediyor: “XING üyelerinden en çok aldığımız isteklerin başında platforma mobil ulaşımın iyileştirilmesi geliyor. XING üyeleri nerede olurlarsa olsunlar, hareket halindeyken de XING bağlantılarına daha kolay ve daha hızlı erişmek ve iletişim kurmak istiyor. Yeni XING Blackberry uygulaması platformumuzun mobil sürümünü kullanan ve her geçen gün sayısı artan profesyoneller için platformu daha kolay ve kullanışlı hale getiren önemli bir kilometre taşı oldu. Bu uygulamayı üyelerimizden gelen geri beslemeleri dikkate alarak geliştirmeye devam edeceğiz. Son olarak kişisel bir not ilave etmek istiyorum: Arka arkaya iki hafta içinde twitter ve Blackberry gibi benim için ‘vazgeçilmez’ler arasında yer alan iki konuya yönelik uygulamalar yayınladığımız için çok heyecanlıyım.”

Ücretsiz BlackBerry uygulaması www.xing.com‘dan yüklenebiliyor. Bu XING uygulaması, Türkçenin yanı sıra İngilizce, Almanca, İspanyolca ve İtalyanca dil desteğine sahip. Kullanıcılar, XING’in Mobil sayfasına giderek BlackBerry’lerine bu uygulamayı yükleyebiliyor. Yüklemenin yapılacağı sürüm otomatik olarak tespit ediliyor ve yüklenmek üzere giriş sayfasında beliriyor. XING uygulamasını kurmak ve kullanmak için internet bağlantısı etkinleştirilmiş, 64 MB’lik belleği olan ve 170 KB’lik kullanılabilir belleği olan bir Blackberry (OS Sürümü 4.2.1 veya daha üstü) olması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir