Shadow

Windows’lu Nokia Lumia 900 AT&T’nin 4G LTE servisiyle ABD’de

Las Vegas’taki 2012 Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarında (CES) Nokia ve AT&T tarafından yüksek hızlı LTE bağlantı teknolojisi sunan Windows Phone işletim sistemli ilk Nokia telefon Nokia Lumia 900 tanıtıldı. Nokia telefonlar arasındaki en geniş ekrana sahip olan Nokia Lumia 900 elinize kolaylıkla sığacak boyutunu koruyarak geniş ekranında zengin bir içerik deneyimi sunuyor.

Önümüzdeki aylarda ABD’de sadece AT&T ile birlikte sunulacak olan telefon, mavi ve mat siyah renk seçeneklerine sahip olacak. Hem iç hem dış mekanlarda zengin ve parlak görüntü kalitesi için 4,3 inç AMOLED ClearBlack ekrana sahip olan Nokia Lumia 900, aynı zamanda çığır açan 4G LTE teknolojisi ile daha hızlı bağlantı imkanı ve içeriklerinizin keyfini tüm gün sürmeniz için uzun ömürlü 1830 batarya ile birlikte geliyor.

Nokia Lumia 900’ün birinci kamerasında yetersiz ışıklandırılmış ortamlarda bile üstün kaliteli, büyük boyutlu görüntüler çekmek için Nokia için özel üretilmiş olan Carl Zeiss mercek, geniş diyafram açıklığı ve yüksek odak açısı genişliği (28 mm) bulunuyor. Üstün kaliteli görüntülü konuşmalar yapmak için parlak ve net görüntü sağlayan geniş diyafram açıklığı ve geniş açılı merceğiyle telefonda bir de ikincil ön kamera yer alıyor.

Nokia’nın üçüncü Lumia akıllı telefonu Nokia Lumia 900, dışında Lumia serisinin hayranlık uyandıran tasarımına, içerisinde zengin bir sosyal ve internet deneyimine sahip. People Hub uygulaması arkadaşlarınızla iletişim kurmanın, Live Tiles uygulaması gerçek zamanlı durum güncellemelerini almanın ve Internet Explorer Mobile hızlı internet deneyimi sunuyor.

Nokia Kuzey ve Güney Amerika Başkanı Chris Weber “AT&T işbirliğiyle gerçekleşen Nokia Lumia 900 tanıtımı Nokia’nın küresel akıllı telefon stratejisi içerisinde önemli bir adım oluşturuyor. Nokia Lumia 900 özellikle ABD pazarının ihtiyaçları göz önünde tutularak tasarlandı. AT&T ortaklığıyla gerçekleşen bu lansman Nokia’nın ABD pazarı için yeni bir başlangıcı müjdeliyor” şeklinde konuşuyor.

İlginizi çekebilir:  Askerlik ufukta gözüküyorsa buraya bir bakın

Nokia Lumia 900 pek çok farklı içeriğe sahip olma ayrıcalığını sunuyor:

  • AT&T U-verse Mobile uygulaması ile U-verse TV aboneleri U-verse TV program rehberini görüntüleyerek DVR kayıtlarını programlayıp yönetebiliyorlar. U-verse Mobile kitaplığında 100’den fazla TV dizisi ve çok çeşitli tarzlarda 700’den fazla TV şovu bulunuyor.
  • Windows Phone Marketplace yoluyla kolaylıkla telefona indirilebilen Nokia Drive uygulaması Nokia Lumia 900’ü bir GPS navigasyon cihazına dönüştüren araç içi kullanıcı arayüzüyle ücretsiz ve sesli turn-by-turn navigasyon hizmeti sunuyor.
  • Nokia Lumia akıllı telefonlarda bulunan ESPN spor uygulaması tüm haberler, videolar ve maç sonuçlarını tek bir uygulamadan görebilmenize olanak tanıyor.
  • Windows Phone özellikli telefonlar için geliştirilen CNN mobil uygulaması CNN’in tüm dünyadan aktardığı haber ve videolar ile CNN’in gönüllü muhabirler topluluğu iReport’a doğrudan erişim sağlıyor. Gelecek ay dünya çapında ücretsiz sunulacak olan CNN uygulamasını Nokia kullanıcıları 90 gün boyunca ücretsiz kullanabilecek.
  • Univision uygulaması 18 ay boyunca yalnızca ABD ve Porto Riko’daki Nokia Lumia kullanıcılarına özel olacak. Univision eğlence içerikleri, spor ve futbol yayınlarının yanı sıra haberler, yemek tarifleri ve farklı ABD pazarlarına özel yerel ve İspanyolca içerikleri tek bir uygulamada sunacak.
  • Yapılan EA işbirliği ile dünyanın en popüler 20 oyununu Windows Phone Marketplace’de Nokia Lumia cihazları için öncelikli olarak bulmak mümkün.

AT&T Cihazlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jeff Bradley, “Nokia ve AT&T, Nokia Lumia 900’ü piyasaya sürmek için güçlerini birleştirdi. Güçlü 4G ağımız sayesinde Nokia Lumia 900’ün tüketiciye sunduğu yararlar daha da pekiştirilecek. Bütünleşik sosyal ağlarda üstün kaliteli görüntü ve videoları artık hiç olmadığı kadar hızlı paylaşmak mümkün. Cihazın uzun ömürlü bataryası ile artık uzun süreler şarj etme derdi olmadan pek çok şey yapabileceksiniz. Nokia Lumia 900 ekosistemini ve Windows Phone platformunu güçlendirmek için birlikte aralıksız çalışıyoruz” dedi.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir