Shadow

Windows Live Messenger ücretli mi oluyor?

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, Windows Live Messenger’ın ücretli olması yönünde çıkan haberlerin asılsız olduğunu açıkladı. Çağlayan Arkan, blogundaki “Windows Live Messenger’ın paralı olması yönünde Microsoft’un hiçbir çalışması bulunmamaktadır.” başlıklı girdisinde şunları yazdı:

“Son günlerde internet ortamında gönderilen bir e-postada Windows Live Messenger hizmetinin paralı olacağı iddia edilmektedir. Bu mesaj gerçekdışı bir iddiayı yansıtmaktadır. Windows Live Messenger’ın paralı olması yönünde Microsoft’un hiçbir çalışması bulunmamaktadır. 

Bu gibi iyi niyetli olmayan e-posta iletilerinde ‘bu mesajı tanıdıklarınıza gönderiniz’ önerisi yer almaktadır. Bu önerinin amacı mümkün olduğu kadar çok Internet kullanıcısının kişisel bilgilerine ulaşmaktır. Microsoft uyarılarını web sitesi üzerinden yapmakta, duyurularında bu tür ifadelere yer vermemektedir. 

Bu tür kötü niyetli mesajlara itibar etmemenizi rica ederim. Benzer olumsuz etkilenmelere karşı, Microsoft sitesindeki güvenlik uyarılarını izlemenizi öneririm.”

Ayrıca konuyla ilgili, Microsoft Türkiye sitesinde de bir açıklama yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir