Allah’tan bir mani çıkmazsa Windows 7 RC bugün çıkıyor

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 7’nin satış öncesi son sürümü (RC – Release Candidate) bir son anda bir gecikme yaşanmazsa bugün çıkıyor. Microsoft Türkiye Windows Ürün Müdürü Suavi Alper Mestçi, önceki gün, şirketin yeni işletim sistemi Windows 7’nin satış öncesi son sürümünün (RC – Release Candidate) dün çıkacağını açıklamıştı. Ancak dün öğleden sonra görüştüğüm Microsoft Türkiye’nin PR şirketi Tribeca İletişim Danışmanlık’tan, Microsoft Amerika’dan dün sabah yapılan bir son dakika değişikliğiyle, ürünün çıkış tarihinin bugüne (30 Nisan) revize edildiğini öğrenmiştim. Şimdi gün içinde Windows 7 RC’nin çıkış haberinin netleşmesini bekliyor olacağız.

Yaklaşık 3 yıl önce piyasaya sunduğu Windows Vista’da umduğunu bulamayan ve kullanıcıların Windows XP’de kalmakta ısrar etmesiyle zor günler yaşayan Microsoft, şimdi Windows 7 ile yeni bir başlangıç yapıyor.

Windows 7, Microsoft’un şu ana kadar geliştirdiği en hızlı işletim sistemi olarak lanse ediliyor. Çoklu dokunmatik ekran teknolojisini destekleyen, Windows XP modunda program çalıştırma özelliğiyle XP’den kopamayanlara göz kırpan Windows 7 ile ilgili detayları gün içinde aktarmaya devam edeceğiz.

http://www.microsoft.com/windows/windows-7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir