Windows 7 merakı Microsoft’u çökertti

Vista’dan sonraki işletim sistemi Windows 7’nin deneme sürümü büyük ilgi gördü. Binlerce kişinin aynı anda indirmeye çalışmasıyla sunucular talebi karşılayamazken, Microsoft, bağlantıları kaldırmak zorunda kaldı.

Yazılım devi Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 7’nin deneme sürümü, kullanıcılara açılmasının ardından büyük bir ilgiyle karşılandı. Öyle ki, sunucuları bu büyük talebi karşılayamayan Microsoft, Windows 7’nin indirileceği bağlantıları sistem güçlendirilinceye kadar geçici olarak kaldırmak zorunda kaldı. Yapılan ek sunucu desteği sonrasında Windows 7 tekrar indirilebilir hale geldi.

Windows Vista’nın kullanıcılar tarafından kabulünün biraz yavaş kalması ve birçok kullanıcının Windows XP’den vazgeçmemesi, şirketi Windows 7’yi geliştirmeye zorlamıştı.

Windows Vista’nın daha stabil hale getirilmiş ve hataları düzeltilmiş bir sürümü gibi gözüken Windows 7, yeni özellikleri ve görsel arayüzüyle kullanıcılar tarafından beğenildi.

Görev çubuğu tasarımı yenilenen yeni işletim sistemi Windows 7’de pencerelerin otomatik olarak boyutlanmasını sağlayan “Aero Snap” özelliği de kullanıcılar tarafından çok sevildi.

Yapılan bir testte, Microsoft’un şimdiye kadar piyasaya çıkardığı en hızlı işletim sistemi olarak gösterilen Windows 7, hızlı oluşuyla şirketin yüzünü krizde bile güldüreceğe benziyor.

XP’den vazgeçmeyen ve Vista’ya soğuk bakan çok sayıda kullanıcı, Windows 7’yi yeterince olgunlaşmış bir sistem olarak değerlendirerek, piyasaya çıkışının erkene alınmasını istiyor.

http://tinyurl.com/5nod6j

2 Comments

  • BayramNo Gravatar

    Merhaba benim notbookumda orjinal yüklü olan işletim sistemi vista home basic hiç memnun değilim berbat çok ağır bu yüzden gidip birde xp home aldım bilgisayar alıcak arkadaşlara tavsiyem vistalı pc almasınlar çok kasıyor bilgisayarı windows 7 nin betası indirip kurdum harika hızlı xp kadar hızlı windows 7 satışa sunulduğunda upgrade yapacağım mutlaka.

    sonuç: vistamı birdaha düşünün derim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir