Windows 7, karalara büründü

Geliştirdiği işletim sistemlerinde çıkan mavi ekran hatası nedeniyle kullanıcılara saç baş yoldurtan Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 7 bu kez fantezi yapıyor ve mavi ekran yerine siyah ekran veriyor.

Bazı kullanıcıların sisteme girdikten sonra sistemin çöktüğünü gösteren ekranla karşılaşmalarıyla ilgili olarak şirket, soruna neden olduğu sanılan ve 25 Kasım’da yayımlanan son güvenlik güncellemesi hakkındaki ihbar ve bilgileri incelediğini açıkladı.

‘Siyah Ekran’ hakkında Microsoft Güvenlik Ekibi’nin gerekli araştırmaları yaptığı bildirilirken, bu hatanın varlığını kabul etmedi. Microsoft, inkar ettiği hatayı, bir yandan da (ne hikmetse) araştırmaya devam ediyormuş.

Microsoft’un Kasım ayında yayınladığı yamaların ardından sadece Windows 7’de değil, Windows XP ve Vista sürümlerinde de siyah ekran sorunu başgösterdi. Sorunu ilk kez Prevx isimli güvenlik yazılımı geliştiricisi dünyaya duyurdu.

Bu gelişmenin ardından Prevx, bu sorunun giderilmesi için bir araç yayınladı. Hal böyleyken, Microsoft hala, böyle bir sorunun varlığını kabul etmemekte direniyor.

İşte şirketin yaptığı ilginç savunma:

“Kasım ayında yapılan bütün güvenlik yamaları ve yazılım güncellemelerini tekrar gözden geçiren Microsoft Güvenlik Ekibi, iddia edildiği şekilde bir sorunun varlığına rastlamamıştır.

Ayrıca Microsoft’un dünya çapındaki müşteri ve destek hizmetlerinden sağlanan bilgiler, bu sorunun kullanıcılar arasında yaygın bir konu olmadığını göstermesine karşılık araştırmalarımız devam ediyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir