Windows 7 bugün piyasada

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 7, tüm dünyayla aynı anda bugün Türkiye’de de piyasaya sunuldu. Bugünden itibaren bilgisayar üreticilerinin, Windows 7 yüklü olarak satışa sunduğu ürünler raflarda yerini aldı.

Bu arada 26 Haziran 2009’dan itibaren başlatılan ‘Windows 7 OEM Upgrade Garantisi’ programında bilgisayarlarını alan kullanıcılar ise sistemlerini ücretsiz olarak Windows 7’ye yükseltebiliyor.

Yaklaşık 3 yıl önce Windows Vista’yı piyasaya sunan Microsoft, bu işletim sistemiyle beklediği başarıyı yakalayamamış, bilgisayar kullanıcıların Windows XP’den vazgeçmemekte direnmişti.

Windows 7 Türkiye’de (kutu ürün olarak) Home Basic, Home Premium, Professional ve Ultimate sürümleriyle tüketicilerle buluştu.

Windows 7’nin Full Sürüm Fiyatları ise, Home Basic 123 Dolar, Home Premium 145 Dolar, Professional 236 Dolar ve Ultimate 250 Dolar.

Yeni işletim sistemi Windows 7, çoklu dokunmatik ekran teknolojisi, el yazısı tanıma, çok çekirdekli işlemcilerle uyumlu çalışma ve ekstra güvenlik özelliklerine sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir