Shadow

Windows 10’da daha iyi performans için püf noktaları

Bilgisayarınızın yavaşlığından mı şikâyet ediyorsunuz? Windows 10 işletim sistemi yüklü bilgisayarınızdan daha iyi performans elde etmek için neler yapabileceğinize gelin birlikte göz atalım!

performans

MELİH BAYRAM DEDE

Bilgisayarımızın zaman geçtikçe yavaşladığı ve artık ihtiyaçlarımıza cevap vermekten uzak hale geldiğini görmek her zaman can sıkıcıdır. Kullandığımız yazılım sayısı arttıkça ve bilgisayarımızı çeşitli dosyalar depolayarak doldurdukça genellikle bu kaçınılmaz sondur. Bu yazıda, Windows 10 işletim sistemi yüklü bilgisayarımızı hızlandırmak ve dolayısıyla daha iyi performans elde etmek için neler yapabileceğimize bakacağız.

Diskleri birleştirin ve iyileştirin

İşe Windows 10’da yerleşik olarak bulunan Microsoft Sürücü İyileştiricisi’ni kullanarak başlayabilirsiniz. Bunun için bilgisayarınızın görev çubuğundaki arama kutucuğunu seçin ve “birleştir” yazın. Karşınıza “Sürücüleri Birleştir ve İyileştir” seçeneği çıkacak. Bu uygulamayı açtığınızda bilgisayarınızdaki disklerin burada listelendiğini göreceksiniz.

Performans seçeneklerini kontrol edin

Masaüstündeki “Bilgisayarım” simgesine sağ tıklayın, buradan “Özellikler”i seçin. Adından “Gelişmiş sistem ayarları”nı seçin. Burada “Performans” bölümünü göreceksiniz. “Ayarlar”ı tıklayın. Eğer bilgisayarınız teknik donanım olarak fena değil ve çok eski değilse bu ayarın “Bilgisayarım için en iyi olanı Windows seçsin”de kalmasında fayda var.

Profesyoneller için | Logitech MX Master 3 fare incelemesi

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir