Wii Sports Resort’un Avrupa satışları 1 milyon sınırını aştı!

Nintendo’nun Temmuz ayında tüm dünya ile buluşturduğu aksiyon dolu yepyeni oyunu Wii Sports Resort bir rekora daha imza attı. Piyasaya çıktığı ilk ayda Avrupa çapında yarattığı güçlü satış grafiği ile 1 milyon sınırını aşan oyun, Wii MotionPlus aksesuarını ilk kez kullanma şansını da oyun tutkunlarına sunuyor. 

Geçtiğimiz Temmuz ayında oyun severleri Wuhu Adasının birbirinden eğlenceli 12 oyunu ile buluşturan Nintendo’nun yepyeni oyunu Wii Sport Resort piyasaya çıktığı ilk ay Avrupa’da rekor satış rakamlarına ulaştı. 1 milyon satış rakamıyla patlamaya neden olan oyun dünya çapında da güçlü ve dengeli bir satış grafiği çizmeye devam ediyor. Japonya ile Amerika’daki satışların 1 milyon adede ulaşmasıyla dünya çapında kısa sürede 3 milyonluk satış başarısını elde etti. 

 Wii Sports Resort Avrupa’da tek başına aksesuar olarak satışları 936 bini geçen Wii MotionPlus sayesinde, içindeki her spor oyununu gerçek bir spor tecrübesine dönüştürüyor. Başarılı bir satış grafiği elde eden Wii Sports Resort’un uzun soluklu Nintendo ürünlerinden biri olma yolunda ilerlediğinin altını çizen Nintendo Avrupa’nın Pazarlama ve Halkla İlişkiler Direktörü Laurent Fischer, “Wii MotionPlus aksesuar satışlarını da göz önünü alırsak daha çok aile ve arkadaş grubunun Wii Sports Resort ile beraber eğlendiğini ve oyun oynadığını söyleyebiliriz ki bu Nintendo’nun asıl hedefidir.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir