Shadow

Warner Music, sosyal medyada Cisco’yu tercih etti

Warner Music Group (WMG) ve Cisco, WMG’nin Cisco Eos eğlence platformunu kullanarak sanatçılarının web sitelerini güçlendirmeyi sağlayacak stratejik bir anlaşma imzaladı. Anlaşma ile WMG’nin portföyündeki sanatçılar ve markalar için açılacak sitelerde Cisco Eos yazılım platformu kullanılacak.

Sosyal ağlar için bir ‘servis olarak yazılım’ uygulaması olan Cisco Eos, medya ve eğlence şirketlerine içerikleri kapsamında sosyal eğlence deneyimleri yaratma, yönetme ve piyasaya sunabilme imkanı sunuyor. WMG Eos’u şu an Grammy ödüllü rock grubu Paramore; R&B şarkıcısı Trey Songz; rock grubu Halestorm ve reggae şarkıcısı Sean Paul için hazırlanan dört yeni sitesinde kullanıyor.

WMG Eos’u yıl sonuna kadar, aralarında şarkıcı ve söz yazarı Jason Castro, R&B şarkıcısı Estelle, ve hip-hop denince akla gelen ilk isimlerden Lupe Fiasco’nun sitelerinin de yer aldığı yaklaşık bir düzine platformda kullanmayı planlıyor.

WMG sanatçıları  Eos platformunu kullanarak hayranlarına özelleştirilmiş sosyal medya deneyimi sunarken, entegre yönetim imkanı sayesinde, her bir sanatçının talepleri doğrultusunda oluşturulacak siteler daha hızlı şekilde yayına sokulabilecek. WMG, Eos ile entegre bir platform üzerinde sınırsız sayıda şarkıcının sitesini açabilecek ve tümleşik yönetim imkanı sayesinde sanatçıların hayranlarına farklı bir deneyim yaşatacak.

Cisco Yönetim Kurulu Başkanı John Chambers Eos ve WMG işbirliği ile ilgili değerlendirmesinde “Cisco, sanatçıların hayranlarının arasındaki iletişimin artmasını ve sevdikleri eğlence içeriğine ulaşmalarını sağlayacak yeni, kişiselleştirilmiş interaktif deneyimler sunarak medya ve eğlence endüstrisinin gelecek yüzyıla taşınmasını sağlayacak. Eğlence endüstrisi bir dönüşüm içerisinde ve ağ ortamı endüstrinin kendisini yeniden tanımlayabileceği yeni platform olarak öne çıkıyor. Cisco olarak Warner Music Group ile işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  İnternet alan adlarında büyük değişim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir