Wall Street Journal’a ne söyledim?

Wall Street Journal gazetesinin İstanbul temsilcisi Marc Champion, Türkiye’deki Youtube engeliyle yazacağı bir makale için benim görüşlerime başvurdu. Bir kaç gündür hem blogumda hem de Yeni Şafak‘ta yazdığım yazıları takip ettiklerini ve bu konuda görüş almak istediklerini ifade ettiler.

Yazılarımda da savunduğum gibi, uygulanan metodun geçici ve yapay bir çözüm olduğunu, 5651 sayılı yasada düzenleme yapılmadıkça ya da bu yasa kaldırılmadıkça, internet yasaklarının devam edeceğini ifade ettim.

Bugün Wall Street Journal’da yayınlanan şu adresteki yazıda benim görüşlerim bu eksende yer alıyor. Buradan paylaşmış olayım:

Melih Bayram Dede, technology editor for the daily Yeni Safak described the copyright enforcement plan as “extremely artificial and inadequate… that allows the state to “keep removing videos which it does not approve of, so we can say censorship continues.”

“As long as the law on crimes committed on the Internet… is not amended or removed, these kind of Internet bans will continue,” he said.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir