Vodafone’un 1400 baz istasyonu selden zarar gördü

Vodafone Türkiye, İstanbul’da yaşanan sel felaketinden sonra 1400 baz istasyonunun zarar gördüğünü ve bunların şu ana kadar yüzde 95’inin onarımının tamamlandığını açıkladı. İşte Vodafone Türkiye’nin açıklaması:

“İkitelli’deki sel felaketinden etkilenerek kullanılamaz hale gelen veri santralimiz dolayısıyla yaşanan sıkıntıların çözülmesiyle ilgili güncel bilgileri kamuoyu ile paylaşmaya devam etmek isteriz. ‘Vodafone iş sürekliliği programı’ çerçevesinde, kurulan kriz yönetim ekibimiz liderliğinde, tüm çalışanlarımız ve iş ortaklarımızla elele yürütülen 7 gün 24 saat kesintisiz devam eden çalışmalar çerçevesinde:

– Kullanılamaz hale gelen İkitelli şebekemizin görevleri, 24 saat içinde diğer santrallemiz tarafından devralınmış ve bu sayede şebekemiz tekrar çalışır hale getirilmiştir.

– Bu felaket, toplam abonelerimizin yüzde 20’nin geçici iletişim sıkıntısı yaşamasına sebep olmuştur. Bu abonelerimizin iletişim kopukluğu, diğer santrallerimiz tarafından devralınmak suretiyle 10 Eylül Perşembe saat 13:00 itibariyle giderilmiştir.

– Sel bölgesindeki İkitelli santralimiz üzerinden çalışan ve devre dışı kalan 1400 adet Baz istasyonumuzun yüzde 95’inin onarımı tamamlanmış ve devreye girmiştir. Geri kalan baz istasyonları da, onarımları da en kısa sürede tamamlanarak, hizmete girecektir.

– Kriz yönetimi, tüm çalışmalarına 7 gün 24 saat kesintisiz devam etmektedir.

Bu boyutta bir hasar sonrası iyileştirme sürecimizin başarıyla devam ettiğini tüm kamuoyu ile paylaşır, bu süreç içerisinde bize anlayış gösteren abonelerimize, bu çalışmalarda bize destek veren iş ortaklarımıza teşekkür ederiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir