Shadow

Vodafone, Türkiye’de zararda

Financial Times gazetesi, Vodafone’nun, Hindistan’daki hukuki sorunlar ile Türkiye’deki işlerinin, grubun yükselen piyasalar stratejisinin sorgulanmasına neden olduğu yolundaki görüşleri de aktardığı haberinde ‘Vodafone’nun, 2005 yılında 4.6 milyar dolar ödediği Türkiye’deki işleri, grubun en kötü performansı gösteren operasyonlardan biri’ diye yazdı.

Telsim şirketini 2005 yılında 4.6 milyar dolar ödeyerek satın alan dünya devi Vodafone’nun, Türkiye’deki işlerinin ‘grubunun en kötü performans gösteren operasyonlarından biri olduğu’ öne sürüldü.

Ekonomi gazetesi Financial Times, Vodafone’nun Hindistan’da 2 milyar dolarlık vergi yükümlülüğüne ilişkin davanın şirket için iyi gitmediğine dikkat çektiği haberinde ‘Hindistan mahkemelerindeki mücadele ile Türkiye’deki işlerinin, İngiliz grubunun yükselen piyasalar stratejisine ilişkin soru işaretlerini yaratmaya başladığı’ yolundaki görüşleri de aktardı. İngiliz gazetesi şunları yazdı:

“Vodafone’nun 2005 yılında 4.6 milyar dolar ödediği Türkiye’deki işleri, grubun en kötü performans gösteren operasyonlarından biri ve geçen yılın eş dönemine göre Eylül’de sona eden üç aylık dönemde gelir yüzde 2.1 azaldı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir