Shadow

Vodafone şebekesini ayağa kaldırdı

Vodafone Türkiye, “Sel felaketi sebebiyle devre dışı kalan İkitelli Santrali’mizden etkilenen tüm abonelerimize bugün öğle saatlerinden itibaren tekrar hizmet vermeye başladık.” açıklamasını yaptı. İşte Vodafone Türkiye’nin açıklaması:

“Son yılların en büyük sel felaketlerinden biri olan ve onlarca can kaybına ve  büyük yıkıma sebebiyet veren, İkitelli Bölgesi’ndeki afette mağdur olan tüm yurttaşlarımıza başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi iletir, yakınlarını kaybedenlere Allah’tan sabır dileriz.

Yaşanan bu felakette, Vodafone Türkiye de mağdur olmuş, 80 çalışanımızın görev aldığı, İkitelli Basın Ekspres Yolu üzerinde bulunan veri santralimiz tamamen kullanılamaz hale gelmiştir. IT ve Telekomünikasyon sistemlerimizde geri döndürülemez tahribatlara sebep olan afet sonrasında, bu santralden hizmet verdiğimiz ve abonelerimizin yüzde 20’sini oluşturan İstanbul Kuzey Batı ve Trakya Bölgesi’ndeki toplam 3.8 milyon abonemizin iletişimleri etkilenmiştir.

Bu vahim ve yıkıcı felaket sonrasında uygulanan ‘Vodafone iş sürekliliği programı’ çerçevesinde, konularında uzman, yetkin ekiplerimiz ve iş ortaklarımızla, büyük bir özveri ve emekle çok başarılı bir çalışma sergileyerek, tüm şebekemizi çalışır hale getirmiş bulunmaktayız.

Bu sabah saat 08:00 itibariyle 3 milyon ve bugün saat 13:00 itibariyle de diğer 800 bin abonemizin konuşma problemleri çözülmüştür. Bu yoğun çalışmalar esnasında başta Türk Telekom olmak üzere Nokia Siemens Networks, Alcatel Lucent, Huawei, Telkom gibi iş ortaklarımızla ve  tüm altyapı yüklenicilerimiz ile elele çalışılmıştır. Tüm iş ortaklarımıza ve değerli personelimize özverili destek ve çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

Böyle bir felaketin bir daha tekrarlanması dileğiyle, bu sürede bizlere sabır ve anlayış gösteren abonelerimize teşekkür ederiz.”

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Vodafone, efsane paket Cepnet'e yeni abone alımını durdurdu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir