Shadow

Vodafone elini çabuk tuttu tablet müjdesini rakiplerinden önce verdi

Vodafone Türkiye, kendi markasıyla üretilen tablet bilgisayarı Türkiye pazarına sunacağını açıkladı. Vodafone, elini çabuk tutarak bu tabletle, “Türkiye’nin ilk operatör markalı tablet bilgisayarı”nı rakiplerinden önce piyasaya sunma avantajını ele geçirdi.

Diğer GSM operatörleri ve önde gelen telekom şirketlerinin tablet bilgisayar geliştirme çalışmaları olduğu biliniyor. Hatta bu tabletlerden birini geçtiğimiz günlerde inceleme fırsatı buldum, fotoğrafladım ve video kaydı aldım. Ancak markanın gizlilik talebi gereği şu an açıklayamıyorum. Bunun için markanın lansmanını beklemek gerekecek.

Fazla meraklandırmamak için söylemeliyim ki, Türkiye’deki telekomünikasyon devleri kendi markalarıyla tablet geliştirme ve bu pazara sunma konusunda (biraz da FATİH projesinin etkisinden olmalı) çok istekli.

Bu arada sözü uzatmadan, Vodafone’un tabletiyle ilgili detayları aktarayım. Vodafone markalı tabletler, aslında ilk kez 2-7 Eylül tarihleri arasında Berlin’de gerçekleştirilen IFA Uluslararası Tüketici Elektronik Ürünleri Fuarı’nda Vodafone Almanya tarafından tanıtılmıştı.

Google Android 3.2 işletim sistemiyle çalışan Vodafone markalı tabletler, 16 GB’lık depolama alanına sahip. Depolama alanı, MicroSD kart ile 32 GB?a yükseltilebiliyor.

1280 x 800 piksel çözünürlük sunan 10 inç ekran büyüklüğündeki tabletlerin arka yüzeylerinde 5, ön yüzeylerinde ise 2 MP kameralar yer alıyor. Tabletler, 1.2 GHz hızında çift çekirdekli işlemciye sahip.

Vodafone Almanya’nın turbo mobil geniş bant çözümü HSDPA ile 14.4 MBPS’e veri alma ve maksimum 5.76 MPBS hızla veri indirme avantajı sağlayan tabletlerin aynı zamanda entegre WLAN ara yüzü bulunuyor.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, tablet bilgisayarla ilgili olarak Vodafone Türkiye Bireysel Müşterilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Öğüt’ün görüşleri şöyle:

“Türkiye’de ilk kez operatör markalı telefonları 2010 yılında piyasaya sürmüştük. Vodafone Türkiye olarak bugüne kadar farklı dönemlerde Vodafone markalı cep telefonu ve akıllı telefonlarımızı tüketicilerimizle buluşturduk. Son olarak 3G’nin ikinci yılı kapsamında uygulamaya koyduğumuz Süper İnternet Programı çerçevesinde, bu çalışmalarımız daha da değer kazandı. Herkese Süper İnternet stratejimizin devamı olarak, bu sefer Türkiye’nin ilk operatör markalı tabletini piyasaya sürerek, ülkemizdeki tablet sahipliği oranının artmasına katkıda bulunmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz.”

Yeni gelişme: Vodafone tablet, aralıkta Türkiye’de piyasaya çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir