Shadow

Vodafone, efsane paket Cepnet’e yeni abone alımını durdurdu

Vodafone’un cep telefonlarından internete giren abonelerine yönelik sunduğu ve hiç bir operatörde olmayan ve pek çok cep telefonu kullanıcısının tercih ettiği efsane Aylık Cepnet Paketi 01.11.2011 tarihi itibariyle yeni abone alımına kapandı.

Bu gelişme şirketin internet sitesinde, “Aylık CepNet tarifemiz yerini 10 MB’dan 8 GB’a kadar her türlü İhtiyaca göre yeni mobil internet paketlerimize bıraktı. Yeni paketlerimiz ile, mobil internet keyfini hız sınırı olmadan çıkarabilirsiniz.” şeklinde duyuruldu.

Vodafone’un Aylık Cepnet Paketi, (KDV ve ÖİV dahil) ayda sadece 7.99 TL ödeyerek cep telefonlarından bir ay boyunca kota sınırı olmaksızın internet hizmeti almayı sağlıyordu.

Aylık Cepnet Paketi’nde veri kullanımı 100 MB’ı aştığında, interneti erişim hızı 96 Kbps’e düşüyordu. Ancak bu hız cep telefonlarından internet giren kullanıcılar açısından (online video izlemek çok önemli değilse) bir sorun oluşturmuyordu.

Cep telefonundan internet erişim maliyetlerini azaltmak için pek çok kullanıcı sırf Aylık Cepnet Paketi için Vodafone’a geçmişti. Mevcut Aylık Cepnet kullanıcıları, Cepnet paketlerini iptal etmedikleri sürece kullanmaya devam edebilecekler. En azından mevcu paketi kullananlar için bu bir ölçüde iyi haber sayılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir