Shadow

Tasarım Oscar’ı Design Management Europe’da büyük ödül Vestel’in

Vestel, konusunda eşsiz ve dünyanın en prestijli tasarım yönetimi yarışması Design Management Europe’da (DME) büyük ödülü kazandı. Vestel, büyük ölçekli firmalar kategorisinin finalinde Heineken ve Caetano Bus şirketleriyle yarıştı.

Tasarımın yönetime ve ürün geliştirme sürecine entegrasyonu ile şirketin gelişimindeki rolünü değerlendiren DME jürisi, Vestel’i büyük ödüle layık gördü.  Bu yıl beşincisi düzenlenen Avrupa Birliği destekli yarışmaya 500 firma katıldı.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül, DME büyük ödülünün Vestel’e verilmesinden gurur duyduklarını belirterek “DME, diğer uluslararası tasarım yarışmalarından farklı olarak, firmaların ticari başarıya ulaşmada tasarımı nerede konumlandırdıklarını, bu alandaki inovasyon, koordinasyon, liderlik becerilerini ve alınan sonuçları değerlendiriyor. Biz de firmamızın gelişiminde endüstriyel tasarımın yerini, başarımızda gittikçe artan payını en iyi şekilde anlatarak bu ödülü almaya hak kazandık. Jürinin değerlendirmesi bu alandaki yetkinliğimizi ve başarımızı bir kez daha tescilledi” diye konuştu.

VESTEL’E 46 ULUSLARARASI ÖDÜL

Vestel, DME büyük firma ödülünden önce Nisan ayında Plus X Award’da beyaz eşya ve elektronik ürünleriyle 31 ödül topladı.

Üç TV ve bir uzaktan kumandayla elektronik alanında 4 ödüle layık görüldü. Beyaz eşyada 11 bulaşık makinesi, 6 fırın, 4 set üstü ocak, 3 buzdolabı, 1 klima ve 2 kombi modeliyle toplam 27 ödül aldı.

IF Design 2011’de iki bulaşık makinesi ve bir buzdolabı ile 3 ödül kazandı. Red Dot Design Award 2011’de Odysseus bulaşık makinesi modeliyle ödüle layık görüldü.

Türkiye’nin en prestijli tasarım ödüllerinin verildiği Design Turkey yarışmasından da üç LED TV, bir buzdolabı ve iki uzaktan kumanda modeliyle 6 ödüle layık görüldü.

Chicago Mimarlık ve Tasarım Müzesi’nin Avrupa Mimarlık, Sanat, Tasarım ve Kentsel Araştırmalar Merkezi’yle düzenlediği Good Design’da iki TV, bir digital media controller ve bir uzaktan kumandayla da 4 ödüle layık görüldü.

İlginizi çekebilir:  Microsoft: Korsanlara geçit vermedik

DME ÖDÜLLERİ 2007’DEN BU YANA VERİLİYOR

2007 yılında verilmeye başlanan DME Ödülleri, her yıl tasarım alanındaki öncü ve örnek firma ve kurumları belirleyecek sürdürülebilir bir yarışma olmayı amaçlıyor.

16 Avrupa ülkesinden 19 paydaşın oluşturduğu ağ tarafından düzenlenen DME Ödülleri ‘tasarım yönetiminin Oscar’ı’ olarak değerlendiriliyor.

DME Ödülü sahipleri uluslararası arenada pazarlama, iletişim ve marka itibarı anlamında büyük bir prestije kavuşuyor. DME Ödülleri, Avrupa Komisyonu’nun bir girişimi olan PRO-INNO Europe tarafından destekleniyor.

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir