Shadow

Vestel klimalar Turkcell SMS’le serinletecek

Vestel’in geliştirdiği Smart Plus klimalar, GSM teknolojisi ile cep telefonundan kumanda edilebilecek. Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Yüngü, klima konusunda başlayan işbirliklerini başka cihazlarla sürdüreceklerini belirtti. Vestel’in yeni geliştirdiği Smart Plas klimalarI SMS ile uzaktan kumanda edilebilecek. Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngü, Vestel ve Turkcell işbirliğiyle üretilen ve cep telefonuyla kontrol edilebilen akıllı klima Vestel Smart Plus’ın tanıtıldığı basın toplantısında yaptığı konuşmada, klima konusunda başlayan işbirliklerini başka cihazlarla sürdüreceklerinin altını çizdi.

KOLAY HAYATIN BAŞLANGICI

Yüngü, yol haritalarında 5 seneyi rahatlıkla dolduracak ürünler bulunduğunu, belirterek, işbirlikleri kapsamında ev otomasyonu ve mobil platform ikilisinin çok değişik ürünlerin ortaya çıkarılmasına imkan tanıyacağını söyledi. Yüngül, ‘Bu klima, belki şu an için lüks gelebilir ama emin olun kullanılmaya alışıldığında tıpkı otomobillerdeki otomatik camlar, mikrodalga fırınlar gibi bundan da vazgeçemeyeceğiz. Bunun, bir hayat kolaylığının başlangıcı olacağını düşünüyorum. Vestel’in bugün klima pazarında yüzde 14 payı bulunuyor. Bu akıllı ürün özelliğiyle de kısa vadede yüzde 20, 2015’te ise yüzde 30 pazar payıyla liderliği elde etmeyi hedefliyoruz’ diye konuştu.

50 MİLYAR CİHAZA SİM KART

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, bilgi ve iletişim teknolojilerinde 15-20 yıl sürecek yeni bir dönem olan ‘mobil platform’ döneminin başlangıcında bulunulduğunu belirterek, dünyada halihazırda 1,5 milyar olan internet kullanıcılarının 5-6 sene içinde 6 milyara çıkmasının beklendiğini anımsattı. Yeni dönemde sim kart sayısının nüfusla sınırlı kalmayacağını ve dünyada 50 milyar cihaza sim kart takılacağının öngörüldüğünü söyledi.

TURKCELLLİLER’E BEDAVA

Vestel Smart Plus, GSM teknolojisi ile cep telefonundan kumanda edilebiliyor. Klimayı bir kısa mesajla uzaktan çalıştırmak ve ortamı istenilen sıcaklığa kavuşturmak mümkün oluyor. Vestel Smart Plus’ın cep telefonuyla kumanda özelliği tüm operatörler için geçerli olurken, Turkcell ilk 3 yıl SMS ücreti alınmayacak. Klimaya kısa mesaj atıldığında, komutun iletilip iletilmediğine dair geri bildirim mesajı üretilecek. Vestel, ilk 3 yıl boyunca operatör ayrımı yapmaksızın 450 kısa mesaja kadar geri bildirim ücretini kendisi karşılayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir