Vestel City’ye benim gözümden kısa bir gezintiye ne dersin?

Zorlu Holding şirketlerinden Vestel, bugün Manisa’daki Vestel City’de 100 milyonuncu televizyonu üretmesini kutluyor. Bu haklı gururu basınla paylaşmak için düzenlenen etkinlik için Manisa’dayım.

Avrupa’nın ilk LCD panel üretim tesisi olan bu tesisi gezme fırsatı buldum. 750 bin metrekare kapalı alana sahip, 8 ayrı üretim tesisinin yer aldığı Vestel City, Türkiye’nin teknoloji üreten ülkelerden biri olma yarışındaki gurur verici eserlerinden biri.

Geçtiğimiz yıl 375 milyon Dolar ciroya ulaşan, bu sene 850 milyon Dolar ciro hedefleyen, ürettiği elektronik ve beyaz eşyaları 127 ülkeye ihraç eden Vestel LCD panel fabrikası, ülkemizden daha çok dış pazarlarda tanınıyor.

Zorlu Holding  Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, 2011’deki hedeflerinin 8.5 milyon LCD televizyon, 3.5 milyon da modül üretmek olduğunu söylüyor. Aylık 1 milyon LCD TV üretilen tesislerden çektiğim fotoğrafları buradan görebilir. Vestel City’ye benim gözümden kısa bir gezinti yapabilirsiniz.

3 Comments

  • Melih Bey, belki cümleden ben yanlş anlamışımdır, bu ciro sadece panel fabrikasının cirosu, televizyon için ise 2 milyar doların üstünde, bütün Vestel City ise daha da fazla.

  • No Gravatar

    Haklısınız. 375 milyon Dolar ciro sadece LCD panel fabrikasının cirosu. Metinde Vestel’in genel cirosu gibi algılanacak şekilde yazmışım. Düzeltiyorum.

  • KadriakgunNo Gravatar

    sanırım vestel şuan sadece modül üretiyor camını üretecek teknolojiye sahip değil . peki camını samsungdan mı alıyor yoksa lg den mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir