Shadow

Verimlilik artışı getiren mobil uygulamalar

verimlilik

Teknolojiden yararlanırken karşımıza çıkan en önemli sorunlardan biri zamanı verimli kullanamamak. Çoğu zaman yapmamız gereken bir işe odaklanmak isterken, sosyal medya, internette sörf ya da oyunlara dalmış ve asıl odağımızı kaybetmiş olarak buluyoruz kendimizi. Verimlilik ve zaman yönetimi, birbirinden ayrı kavramlar olmakla birlikte bir o kadar da birbirine yakın. Bu hafta sizler için, verimliliğinize yardımcı olacak uygulamalar öneriyorum.

Evernote

Önemsediğiniz şeylere odaklanmak, ihtiyaç duyduğunuz bilgileri düzenli bir şekilde arşivlemek ve daha sonra gerektiğinde kolayca bulabilmek için Evernote size yardımcı olabilir. Evernote ile akıllı telefon, tablet bilgisayar ve cep telefonunuzdan klavyeyi kullanarak notlar alabilir, el yazısıyla tutulmuş notlarınızı, kartvizitlerinizi tarayarak metne dönüştürüp arşivinize alabilirsiniz.

Microsoft Office Lens

Daha önceki yazımda belge taramak için CamScanner uygulamasını önermiştim. Benzer bir uygulama da Microsoft şirketi tarafından geliştirilen Office Lens. Cep telefonunuzu tarayıcı gibi kullanmanızı sağlayan bu uygulama, belgelerinizi ve resimlerinizi tarayarak metne dönüştüryor.

Forest: Stay focused

Yazımın girişinde zamanı verimli kullanmaktan söz etmiştim. Forest: Stay focused, tam da buna hizmet eden bir mobil uygulama. Telefonunuza sık sık bakmaktan, sosyal medya, oyun gibi şeylerle zaman kaybetmekten, asıl işinize odaklanamamaktan şikayetçiyseniz Forest: Stay focused size ilaç gibi gelecek.

IFTTT

Verimliliğinize katkı sağlayacak bir başka uygulama da IFTTT. Favori servislerinizi tek noktadan yönetmenizi sağlayan bu uygulama sayesinde otomatikleştirilmiş işlemler oluşturuyor ve her servis için ayrı ayrı vakit kaybetmekten kurtuluyorsunuz.

Profesyoneller için | Logitech MX Master 3 fare incelemesi

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Yeni videolardan haberdar olmak için Telegram kanalıma da abone olabilirsiniz: https://t.me/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir