Shadow

VDS sunucu kullanmanız için 9 sebep

Her geçen yıl kendini geliştirmeye devam eden sunucu hizmetlerinde kullanıcılar hangi hizmeti seçmesi gerektiği konusunda ikna edici sebepler arıyor. İnternet ortamında sunmuş olduğunuz hizmetin ne olduğu farketmeden bir projeyi barındırılan sunucudan farklı bir sunucuya taşımanın aşırı zorlu bir süreç olmasından dolayı kişiler özellikle kendi müdahaleleri doğrultusunda kullanabilecekleri hizmetleri daha fazla tercih ediyor. Bazı kullanıcılar projelerini barındırmak için vds sunucu tercih ederken bazıları hosting hizmetlerini tercih ediyor. Bu iki hizmeti aslında birbirinden ayırt etmek bu konu hakkında bilgi sahibi olan kişiler için zor olmayacak ancak net karar veremeyen kullanıcıların ikna olması açısından proje barındırma hizmetinde neden vds sunucu tercih edilmesi gerektiğiyle ilgili 9 farklı sebebi bu yayınımızda sizlerle paylaşıyoruz.

VDS sunucu

Barındırma gereksinimleri tarafınızca belirleniyor

Her ne kadar birçok kullanıcı proje barındırma hizmetinde hosting kullanıyor olsa da internet sitesinin yayına girdiği süre zarfında her geçen gün ziyaretçi trafiğinin artmasıyla birlikte bazı sınırlamalara takılabilirsiniz. Bu durum vds sunucu hizmetlerinde tam tersine işlemekte olup, barındırdığınız internet sitesine uygun çözümler üretebilirsiniz.

Sınırları sizin tarafınızdan belirlenen bir hizmet

Projenizi paylaşımlı sunucularda barındırmak kullanmış olduğunuz fiziksel sunucularda firmalar tarafından yapılan sınırlandırmaları kabul görmek anlamına gelecektir. Tabii ki bu durumda vds satın al hizmetinden faydalanırsanız sınırları kendiniz belirleyecek, performans için tüm ayarları kendiniz yapacaksınız.

Firmaya karşı müşteri bağımsızlığı

Benzersiz projenizin yayına girmesinden itibaren sizden kaynaklı olmayan, projenizi barındırdığınız sunucuda bulunan diğer kullanıcılar sebebiyle oluşan problemlerle karşılaşmak istemiyorsanız tüm bunların yanı sıra kişisel olarak kullanım için fiziksel sunucu almaya bütçeniz yetmiyorsa vds sunucu hizmeti tam size göre diyebiliriz.

Yapılandırmaları özgürce yapın

Vds sunucu kiralama hizmeti aldığınızda sunucu içerisinde kurulan yazılımda sizlere kök erişimi sunulmaktadır. Bu erişim sayesinde yazılımın kaynak dosyaları ile dilediğiniz gibi oynama yaparak özgürce geliştirme fırsatından yararlanabilirsiniz.

Projeniz kaynak tüketimi sorunlarıyla karşılaşmaz

İnternetten satış yapma hedefinizde WooCommerce gibi yazılımları kullanırken sürekli olarak yüksek ram tüketimi ve buna benzer sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Tabii ki bu sorunlarla paylaşımlı hostinglerde karşılaşırken vds server hizmetinde kesinlikle kaynak tüketiminden ortaya çıkan kesintilerle mücadele etmeniz gerekmeyecek.

Yüksek güvenlik avantajı

Projenizin güvenliği her şeyden daha fazla önemliyse Verigom tarafından sunulan yüksek güvenlik önlemleri alınmış vds sunucuları tercih edebilirsiniz. Tümüyle güvenilirlik esasına dayalı olarak optimize edilmiş sunucular projenizi yarı yolda bırakmayacak, müşterilerinize her an hizmet vermeye devam etmenizde en büyük destekçiniz olacaktır.

Kaliteli donanımlarla hızlı bir sunucu

İnternet sitenizdeki verilerin güvenliği sadece dışarıdan gelen saldırılarla tehlikede olmayacak aynı zamanda sunucu içerisinde kullanılan donanımlardan kaynaklı olarak da veri kaybı tehlikesi oluşabilir. Verigom bu tehlikeyi önlemek için sunucularının içerisinde depolama aygıtı olarak ssd depolama aygıtları kullanmaktadır. Bu ürünler herhangi bir hareketli parçaya sahip olmadığı için veri kaybı konusunda mükemmel performans sunuyor.

Herhangi bir yazılımı kullanmaya zorunlu olmayın

Paylaşımlı hosting hizmetlerinde genel olarak Linux işletim sistemi kullanılmaktadır. Bazı kullanıcılar bu işletim sistemini yeterli görüyor olsa da ne yazık ki yetmediği durumların olduğunu söylemek doğru olacaktır. Vds sunucu içerisine dilediğiniz yazılımı kurarak internet sitelerinizi yayına sunabilirsiniz.

Depolama ihtiyacınızda sizlere en iyi hizmeti verecektir

Şirketinizi ya da kişiselinize ait olan dosyaların yedeklerini alarak bir bulut sunucusunda barındırmak için vds sunucular tercih edilmelidir. Ne yazık ki hosting firmaları tarafından web hosting paketleri içerisinde yedekleme yapmaya izin verilmiyor. Web hosting hizmetinin özellikleri ile vds sunucu özelliklerini karşılaştırmanız için https://www.verigom.com/web-hosting sayfasından hosting hizmetinin özelliklerini de görerek daha rahat karşılaştırma yapabilirsiniz. Yani hal böyle olunca yedeklemelerinizi güvenilir, donanımlı ve anlık erişilebilen sunucularda yapmak sizin için daha faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir