Shadow

Vatandaş neden Turkcell’e taşınıyor?

Yeni uygulamanın şu ana kadar Turkcell’in lehine geliştiğini aktaran Yıldırım, “Niye insanlar oraya gidiyor. Herhalde bir cazibe var. Diğerlerine karşı haksız rekabet oluşturuyor mu, oluşturmuyor mu. Bunun da gözden geçirilmesinde fayda var diye düşünüyorum.” diye konuştu.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 9 Kasım’da başlayan numara taşınabilirliği uygulamasında bir haftada 145-150 bin civarında müracaat geldiğini açıkladı. Müşterilerin numaralarını daha çok Turkcell’e taşıdığını ifade eden Yıldırım, bu konu hakkında inceleme yapılması gerektiğini söyledi.

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği’nin (TELKODER) 5. Olağan Genel Kurulu’na katılarak sektördeki son gelişmeleri değerlendirdi. Numara taşınabilirliği uygulamasının gayet güzel çalıştığını ifade eden Yıldırım, 9 Kasım’dan bu yana 145 bin – 150 bin müracaatın yapıldığını açıkladı.

Yeni uygulamanın şu ana kadar Turkcell’in lehine geliştiğini aktaran Yıldırım, “Büyük işletmeci hep bundan gönülsüzdü, tedirgindi. O düşüncelerin doğru olmadığı ortaya çıktı. Bunun üzerinde de inceleme yapılması lazım. Niye insanlar oraya gidiyor. Herhalde bir cazibe var. Diğerlerine karşı haksız rekabet oluşturuyor mu, oluşturmuyor mu. Bunun da gözden geçirilmesinde fayda var diye düşünüyorum.” diye konuştu.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, sektörde yürütme ve üst kurulların aldığı kararların hemen hepsinin yargıya taşındığını söyledi. Yargının bu itirazların yüzde 95’ini reddettiğini belirten Yıldırım, sürecin neden olduğu zaman kaybının ise bilgi toplumu hedefini geciktirdiğini söyledi.

TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak da, numara taşınabilirliğini sektörde ikinci ve üçüncü sırada olan şirketlerin talep ettiğini kaydetti. Arıak, dünyadaki eğilimin aksine bu uygulamadan büyük işletmeci Turkcell’in kazançlı çıktığını ifade ederek, sektörde bir güç yoğunlaşması yaşandığına dikkat çekti.

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurum Başkanı Tayfun Acarer ise bir haftalık gelişmelere bakarak uygulamanın gidişatı konusunda net bir şey söylemenin mümkün olmadığını söyledi. Acarer, başvuruların yüzde 80’inin ortalama 1,5 günde sonuçlandırıldığını ifade ederek, bunun saatler düzeyine çekilmesini beklediklerini söyledi.

3 Comments

  • KemalNo Gravatar

    Millet neden geçiyor biliyormusunuz?

    Turkcell her yerde ve kaliteli çekiyor. Avea ise %99 kapsama alanımızda diye bas bas bağırırken Konya Ereğli şehir merkezindeki evimizde çekemiyor…

    İşte bu yüzden…

  • ibrahimNo Gravatar

    bir de avea kullanıcıların kontorunu haber vermeden yiyor. bir de bir malı 35 milyon kullanıyorsa bunların bi bildigi var mutlaka diye dusunuyor herkes…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir