Shadow

Uzaktan eğitim için ideal bilgisayarlar

Uzaktan eğitim

MELİH BAYRAM DEDE

Üniversitelerin uzaktan eğitim sürecine girmesiyle yeni bilgisayar satın alma talebinde artış yaşanıyor. Bu noktadan hareketle uzaktan eğitime uygun ve aynı zamanda örgün eğitim başladığında da kullanılabilecek taşınabilir bilgisayar modellerini inceledim. MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim dört farklı markanın bilgisayarlarına gelin yakından bakalım.

Lenovo Ideapad 3

İnceleyeceğimiz ilk taşınabilir bilgisayar Lenovo firmasının Ideapad 3 modeli. 15.6 inç büyüklüğündeki LED teknolojili ekranında Full-HD (1920 x 1080) çözünürlükte görüntüler sunan bu bilgisayar, Intel i5 işlemciden güç alıyor ve 8 GB DDR4 RAM’e sahip. Intel Iris Xe paylaşımlı grafik kartı içeren bu bilgisayarda depolama için ise 256GB SSD bulunuyor. Windows 11 Home işletim sistemi yüklü gelen bu bilgisayarda görüntülü görüşmelerde kullanabileceğiniz dahili web kameası mevcut. Lenovo Ideapad 3’ün pil ömrü 8.5 saat, ağırlığı ise 1.65 kg.

Casper G770

Bir başka seçenek ise Casper firmasının G700 modeli. 15.6 inç ekrana sahip olan ve IPS LED teknolojiji ekranda Full-HD (1920 x 1080) çözünürlük sunan bu bilgisayar, Intel i5 işlemciden güç alıyor. Veri depolama için 500 GB SSD disk tercih edilmiş olan Casper G770 taşınabilir bilgisayarda 8GB DDR4 RAM mevcut. 4 GB bellekli Nvidia GTX 1650 grafik kartına sahip olan bu bilgisayar, bu yönüyle aynı zamanda iyi bir oyun bilgisayarı. Dahili web kameası mevcut olan, Windows 11 Home işletim sistemi yüklü gelen bu bilgisayarın pil ömrü 5 saat, ağırlığı ise 2.1 kg.

Huawei Matebook D15

Uzaktan eğitim için tercih edilebilecek bir diğer ürün, Huawei firmasının piyasaya sunduğu Matebook D15 taşınabilir bilgisayar. 15.6 inç IPS LED teknolojili ekrana sahip olan ve bu ekranda Full-HD (1920 x 1080 – 141 PPI) görüntü sunan bu bilgisayar, Intel i5 işlemciden güç alıyor. 8 GB LPDDR4 RAM’e sahip olan Huawei Matebook D15’te Intel Iris Xe yerleşik grafik kartı bulunuyor. 256 GB SSD ile gelen bilgisayar, Windows 11 Home 64bit işletim sistemi yüklü geliyor. Dahili web kameası mevcut olan, 10 saate kadar pil ömrü sunan bu bilgisayarın ağırlığı ise 1.56 kg.

İlginizi çekebilir:  İnteraktif pazarlamacılar buluşuyor

Apple MacBook Air M1

Listeme aldığım son taşınabilir bilgisayar Apple’ın M1 işlemcili MacBook Air modeli. Şirketin kendi ürünü olan M1 işlemcisi kullanıldığı için diğer ürünlerden farklı olan bu bilgisayar 13.3 inç LED teknolojili retina ekranla geliyor. Bu ekranda 2560 x 1600 piksel çözünürlükte görüntüler sunan bilgisayarda yerleşik grafik kartı mevcut. 8GB DDR4 RAM tercih edilmiş olan üründe veri depolama için 256GB SSD bulunuyor. macOS işletim sistemi yüklü gelen ürünün pil ömrü 18 saate kadar çıkabiliyor. Dahili web kameası mevcut olan Apple MacBook Air M1 bilgisayarın ağırlığı ise 1.29 kg.

Ruijie Reyee RG-EW300R Wi-Fi Menzil Genişletici incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede
Telegram: https://t.me/melihbayramdede

Yazıyı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir