Ücretsiz antivirüs ister misiniz?

Türk internet kullanıcıları, download yoluyla buluşan gizli tehditlerle ilk kez gerçek zamanlı ücretsiz koruma sağlayan Türkçe bir programla savaşacak.

Avrupa’nın internetteki gizli tehditlere karşı gerçek zamanlı koruma sağlayan ilk ücretsiz yazılımını geliştiren AVG Technologies, yeni ürünü AVG Free 8.5 güvenlik yazılımını Türkçe olarak kullanıcılarına sunuyor.

2003 yılından beri Türkiye pazarında bulunan AVG, ilk kez Türkçe bir ürün geliştiriyor. Ücretsiz sunulan bu ürünü yeni Türkçe ürünlerin takip etmesi planlanıyor.

AVG Teknoloji Bölüm Başkanı Karel Obluk, AVG Free 8.5 Türkçe sürümüyle ilgili olarak, “Biz, bilgisayarlarını hangi amaçla kullanıyor olurlarsa olsunlar tüm kullanıcıların, güvenli ve içleri rahat olarak çevrimiçi bir deneyim yaşamaları gerektiğine inanıyoruz. Türkiye’deki kullanıcılar için bu deneyimi daha ulaşılabilir kılan Türkçe AVG Free 8.5 koruma yazılımını geliştirmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Anti-Virus, Anti-Spyware ve LinkScanner yazılımlarını içeren AVG Free 8.5, download işlemleri sırasında ortaya çıkan görünmez tehditlere ve kullanıcı önlem almaya fırsat bulamadan kendini bilgisayara yükleyen kötü amaçlı yazılımlara karşı, diğer ücretsiz güvenlik ürünlerinin sağladığı korumanın ötesine geçiyor.

Bu fark edilmeyen bulaşıcı süreç, bugün internet üstünde en hızlı büyüyen tehlike ve kimlik hırsızlığının yanı sıra, ticari kazanç elde etmek için organize suçlular tarafından yaygın olarak kullanılıyor. Tehditler herhangi bir web sitesinde gizleniyor ve sitenin ziyaretçi sayısına ya da suçluların elde etmek istedikleri özel bilgilerin boyutuna bağlı olarak bir saatliğine, bir günlüğüne ya da bir haftalığına bulaşıcılığını koruyabiliyor.

Bu tür tehditlerin doğaları gereği belirsiz bir süreye sahip olmaları, onların geleneksel antivirüs ya da casus yazılım önleme ürünleri ile saptanmasını olanaksızlaştırıyor. LinkScanner AVG’nin benzersiz ‘Active Surf Shield’ özelliği sayesinde Internet Explorer ya da Firefox kullanıcıları ‘web’de dolaşırken tehditleri ya da tehdit potansiyeli olan içerikleri gerçek zamanlı saptayarak koruma sağlıyor. LinkScanner ayrıca ‘Search Shield’ özelliği ile Google, Yahoo! ve MSN’de arama yapıldığında her bir sonucun yanına eklenen güvenlik ikonu ile hangi sonuçların güvenli olduğunu tıklamadan öğrenme olanağı sağlıyor.

AVG Free 8.5 kullanıcılara verimli, sistemi gereksiz yere yormayan, güçlü ve kullanımı kolay bir koruma sağlıyor. Böylelikle kullanıcı güvenlik konusunda endişe duymuyor ve sadece bilgisayarına odaklanıyor. Kişisel ve ticari olmayan kullanımlar için geliştirilen AVG Free 8.5, Windows 2000, XP veya Vista işletim sistemleri ile uyumlu çalışıyor.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir