U2, BlackBerry’e geldi

U2 ve Research In Motion’ın müzik albümleriyle birlikte sunulan görsel deneyimi özleyen dijital müzik severlere iyi haberleri var. RIM, BlackBerry akıllı telefonlar için yeni bir mobil uygulama olan U2 Mobil Albümü sunarak albüm deneyimine yeniden can verdi.

Müzik grubuyla birlikte geliştirilen U2 Mobil Albümü, zengin bir görsel içeriğin yanı sıra, grubun listelerde birinci sırada yer alan ‘No Line On The Horizon’ albümüne interaktif bir boyut da kazandırıyor. Uygulama halen BlackBerry App World ve www.blackberry.com/u2 adresinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

U2 Mobil Albümü içindeki resimler, müzik severleri sanatçıların dünyasına bir adım daha yakınlaştırıyor. Yeni özellik, eskiden CD’lerde mevcut olan birçok içeriğe benzer bir deneyim sunuyor. Dijital çağın ilerlemesine paralel olarak, eski CD deneyimini özleyen müzik severler için BlackBerry platformu, gelişmiş multimedya özellikler, push teknolojili kablosuz bağlantı ve sosyal etkileşim özellikleriyle beraber mobil kullanıcılar için yeni bir albüm deneyimi sağlayan güçlü bir platform oluyor.

U2 Menajeri Paul McGuinness, “U2 CD’lerin içinde gelen küçük kitapçıkları çok seviyor. Görsel malzemelerin de albümleriyle birlikte sevenlerine ulaştırılmasını arzu ediyorlardı. Bu uygulama tam da onların istedikleri gibi oldu” diyor. 

Yeni U2 Mobil Albümü, BlackBerry akıllı telefonlarına ücretsiz olarak indirilebilen ve müziği zengin, görsel ve interaktif bir boyut katan bir uygulama. İçerisinde fotoğraftan, videoya, haberlerden şarkı sözlerine kadar kapsamlı bir içerik bulunuyor. Ayrıca şarkıların her biri veya albümün tamamı, BlackBerry akıllı telefonlar vasıtasıyla online olarak satın alınabiliyor. Uygulamanın ikinci aşamasının çalışmaları da devam ediyor. Yeni uygulama, sosyal paylaşım ağ unsurlarını barındırarak dünyadaki tüm fanları bir araya getirebilecek. 

Research In Motion Global Anlaşmalar Başkan Yardımcısı Jeff McDowell, yeni uygulamayla birlikte albüm deneyimini dijital çağa tekrar uyarladıklarını belirterek, “U2 Mobil Albümü ve BlackBerry platformu içerisinde, U2 fanlarının mobil müzik deneyimlerini BlackBerry platformuyla bir araya getirerek bir adım öteye taşımak  bizleri çok heyecanlandırıyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir