Twitter’ı Türkçe kullanmak ister misin?

Size daha önce, bir Türk girişimi olan LiveGO’dan bahsetmiştim. LiveGO, internetteki pek çok mesajlaşma servisini tek arabirim üzerinden kullanmayı sağlayan başarılı bir proje.

LiveGO, dünya ve Türkiye’de en çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan ve şu an Türkçe versiyonu bulunmayan Twitter’ı da Türkçe olarak kullanma imkanı sağlıyor.

http://turkcetwitter.livego.com/ adresinden giriş yapıldığında öncelikle bizi bir Twitter rehberi karşılıyor. Twitter’ın ne olduğu, ne işe yaradığı, hangi amaçlarla kullanılabileceği gibi kılavuz bilgilere sitede yer verilmiş.

Twitter’ı İngilizce olduğu için kullanmaktan çekinen kitleye büyük kolaylık sağlayan bu servis, dört adımda Twitter hesabı oluşturma, LiveGO üzerinden yönetmeyi öğretiyor.

Servisle, Twitter hesabınıza LiveGO üzerinden giriş yapıyor ve Türkçe arabirim üzerinden iletişiminizi kolayca sürdürebiliyorsunuz.

Teknik bilgi ve becerisi olmayan ortalama internet kullanıcılarına, yeni servislerin kullanılmasını öğretmek ve teknoloji kullanımının tabana yayılmasını sağlamak adıma LiveGO’nun Twitter girişimini çok olumlu buluyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir