Twitter Nedir? Nasıl Kullanılır?

LiveGO’dan başladık, LiveGO ile Twitter’ı Türkçe nasıl kullanabileceğinizi anlattık. Bu fırsatı değerlendirmek ve “Twitter Nedir? Nasıl kullanılır?” bahsi açmak da farz oldu o zaman. LiveGO sitesinden aktaralım, kayıtlara geçsin:

Twitter arkadaşlarınız, aileniz ve çalışma arkadaşlarınız; kısacası sosyal yaşamınızda bağlantı kurduğunuz tüm bireylerle “Ne yapıyorsun?” gibi basit bir soruya verilen hızlı ve kısa cevaplarla iletişim içerisinde kalmanıza yarayan yeni bir online iletişim aracıdır.

Twitter’da amaç sizi takip edenlere o an neler yaptığınızı, neler düşündüğünüzü bildirmektir. Aynı şekilde sizin takip ettiğiniz kişilerinde neler yaptığını öğrenebilmenizi sağlar.

Bir Twitter kullanıcısı olarak sizi takip edenlere güncellemeler gönderebilir veya takip ettiğiniz kullanıcıların güncellemelerini takip edebilir; diğer Twitter kullanıcılarıyla herkesin görebileceği şekilde genel veya özel mesaj ile iletişime geçebilirsiniz.

Twitter’ın bildiğimiz tüm iletişim araçlarından en büyük farkı mesajınızın 140 karakterle sınırlı olmasıdır. Bu yüzden kısa ama öz olarak kendinizi veya durumunuzu takipçilerinizle paylaşırsınız.

Twitter’ın diğer önemli bir farkı da istediğiniz herkesi takip edebilmeniz, yani karşıdaki kimsenin onayını gerektiren bir süreç olmaksızın, istediğiniz kimseyi takip edebilirsiniz.

Tüm bunlarla birlikte Twitter ile gündelik sosyal deneyimlerinizi geliştirebilir, web üzerindeki ilginç içerikleri paylaşabilir, fotoğraf video ve müzik etrafında dönen eğlenceli bir iletişim ortamı oluşturabilirsiniz.

Twitter’a üye değilseniz, hemen üye olmak ve servisi Türkçe kullanmak için gerekli bilgileri burada bulacaksınız.

One Comment

  • Ben hala herkesin facebook hesabu0131 varken twitter u0131n gereksiz olduu011funu du00fcu015fu00fcnu00fcyorum.nEu011fer u00fcnlu00fcler bunu benimsemeseydi, seu00e7im kampanyasu0131nda Barack Obama twitter u0131 kullanmasaydu0131, bu kadar tutmazdu0131.nFacebook wall zaten aynu0131 iu015fi gu00f6ru00fcyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir