Shadow

Twitter, Instagram ve Youtube’a rakip oluyor

Bir süre önce Facebook tarafından satın alınan Instagram’ın hızlı yükselişine karşı harekete geçen Twitter, yüklenen fotoğraflara filtre desteği vermeye hazırlanıyor. Twitter’a ayrıca yakın zamanda video yükleme ve ‘Beğen’ butonu da gelecek

Ünlü mikroblog sitesi Twitter, fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’a rakip olmaya hazırlanıyor. Bir süre önce bir milyar dolara Facebook tarafından satın alınan Instagram, çeşitli filtrelerle fotoğraf paylaşımını eğlenceli hale getiren ve kısa sürede geniş bir kitleye ulaşan bir uygulama. Instagram’daki fotoğraf filtrelerinin benzerini kendisine entegre edecek olan Twitter, bu ağa yönelen kullanıcıları tekrar kendisine çekmeyi amaçlıyor.

VİDEO YÜKLEYEBİLECEĞİZ

Ayrıca Twitter, video özelliğini de yakında devreye alacak. Bu sayede kullanıcılar Youtube ve benzeri başka bir uygulamaya gerek kalmadan Twitter’a doğrudan video yükleyip paylaşabilecek. Son olarak Twitter’ın beğenilen ‘tweet’leri işaretlemek için kullanılan ‘Favorilere ekle’ butonunu da Facebook’ta olduğu gibi ‘Beğen’ olarak değiştirme yönünde bir çalışması olduğunu da paylaşalım.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Türkiye'den yeni bir sosyal ağ girişimi: quup.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir