Türkiye’nin Facebook’ta en çok beğenilen markası hangisi?

Avea, Facebook’ta 1.6 milyon üyeye ulaştığını açıkladı. Şirketten yapılan yazılı açıklamada, dünyanın en büyük sosyal medya istatistikleri portalı Socialbakers.com’un düzenli olarak açıkladığı verilere göre; Avea’nın 1 milyon 600 bini aşkın takipçiyle Türk Facebook kullanıcılarının bir numaralı markası olduğu ifade edildi.

Avea Dijital ve Doğrudan Pazarlama Birim Müdürü Ömer Lütfi Diri, şirket olarak son 6 aydır birinciliği koruduklarını belirterek, “Bu sonucun arkasında, bu işe mesai harcayan uzman bir ekip bulunuyor. Şubat – Kasım 2011 verileri gösteriyor ki bu ekip; Facebook üzerinden toplam 22 bin müşterinin sorusunu ortalama 30 dakikadan daha kısa sürede yanıtlayan, 4 bin 282 müşterinin şikayetini ise yaklaşık 12 saat içerisinde çözen çok güçlü ve uzman. Avea olarak, toplam 45 bin 550 müşteriye sosyal medya üzerinden dokunmanın meyvesini ise 1000’e yakın teşekkür mesajı ile aldık.” diyor.

Socialbakers.com verilerine göre; yaklaşık 750 milyon üyeye sahip facebook’ta Türkiye 30 milyonu aşkın üye ile en çok üyeye sahip ülkeler arasında 5. sırada yer alıyor. Türk Facebook takipçisi profilinde en büyük paya ise 18 – 24 ve 25 – 34 yaş aralığındaki genç grup sahip. Türk Facebook kullanıcılarının yüzde 63’ünü erkek, yüzde 37’sini ise kadın kullanıcılar oluşturuyor. Socialbakers verileri, son 3 aylık dönemde, en büyük artışın ise 35 – 44 yaş grubunda olduğunu gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir