Türkiye’nin en büyük portalı MyNet ‘hack’lendi

Türkiye’nin en büyük portalı MyNet.com dün ‘hacker’ların saldırısına uğradı. Saldırı sonucu siteye yaklaşık 2 saat ulaşılamazken, ‘hacker’lar sitenin www.mynet.com adresini kendi hazırladıkları ve üzerinde “En büyük sistemlerin bile ufacık açıkları sonlarına bedel olur” yazan bir sayfaya yönlendirdiler.

MYNET İKİ SAAT DEVREDIŞI KALDI

Saldırının fark edilmesinden sonra, ‘hacker’ların hazırladıkları ve MyNet.com’un ana sayfası yerine gözüken sayfaya erişim engellenirken, sorun çözülene kadar geçen yaklaşık iki saatlik sürede MyNet.com ana sayfasında “Sayfa Görüntülenemiyor” yazısı yer aldı.

DOMAİN AYARLARI DEĞİŞTİRİLDİ

MyNet.com’a düzenlenen saldırının, www.mynet.com adresinin ‘Domain Name Server’ ayarlarının değiştirilmesi sonucu gerçekleştirildiği öğrenildi. Sitenin alan adı ayarlarında değişiklik yapan ‘hacker’ların www.mynet.com’u kendi hazırladıkları bir sayfaya yönlendirdiği, MyNet.com sitesinin web sunucularına sızma olmadığı belirtiliyor.

İŞTE SALDIRININ KAYITLARI

ZeberuS, Societa ve ReaLWarrioR takma adını kullanan ‘hacker’lar, www.mynet.com’a düzenledikleri saldırıyı Zone-h.org adlı site üzerinden kayda aldı. Sözkonusu kayıt şu adresten görüntülenebiliyor:

http://www.zone-h.org/index2.php?option=com_mirrorwrp&id=6154179

Öte yandan saldırının video kayıtları da dünyaca ünlü video paylaşım sitesi Youtube’da yayınlandı. Saldırının video kaydı şu adresten izlenebiliyor:

http://www.youtube.com/watch?v=EEJR08AXjik

2 Comments

  • ahmetNo Gravatar

    vallaha ne diyelim bu hackerlerin sonu yok gibi benimde bilgisayarı hacklediler yapacak birsey yo

  • aaaNo Gravatar

    bilmeniz gerekir diye düşünüyorum o sebebten yazıyorum ben sitenizdeki oyun bölümünü seviyorum ve sık sık kullanırım
    51 odasında oynarken null kelimesi sıkça geçiyor oyun içinde ve kilitlenme hatta hattan düşmeler yaşanıyor
    tazlada da hile yolunu bulmuşlar ve üstelik bunu sitelerinde yayınlıyorlar.turkmanıa sitesinde hilesiz bir şey yapamayanlar bizlerinde keyfini bozuyor bilmeniz gerekir diye düşündüm.başarılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir