Türkiye’de İnternet Konferansı bu yıl Bilgi’de

XIV. Türkiye’de İnternet Konferansı bu yıl 12-13 Aralık tarihleri arasında Bilgi Üniversitesi Dolapdere kampüsünde gerçekleştirilecek.

XIV. Türkiye’de İnternet Konferansı, Türkiye’de internet ile ilgili grupları biraraya getirerek interneti tüm boyutlarıyla tanıtmak, geliştirmek, tartışmak, internet teknolojileri aracılığı ile toplumsal verimliliği artırmak ve toplumun dikkatini olabildiğince bu yöne çekmek amacıyla, 1995’den beri her yıl düzenleniyor.

Bu yıl konferansta, ‘Sosyal Ağlar’, ‘Yeni Medya’, ‘Fikri Haklar’, ‘İnternet ve Demokrasi’ ve ‘İnternet yasakları’ konuları öne çıkacak. Youtube, Myspace, Last.Fm, Geocites, Blogger yasaklarının öne çıkardığı Fikri Haklar, İfade özgürlüğü, Hukukun Üstünlüğü, İnternet ve Medya İlişkileri, İnternet ve Demokrasi konularını kapsayan panel ve oturumlar yapılacak.

Konferans kapsamında, internet başarı öykülerini anlatan oturumlar da planlanıyor. Bilgi Toplumu, internet ve güncel sorunların tartışılacağı oturumlar: Bilgi Toplumu Eylem Planı, E-devlet ve Bilgi Toplumu Taslağı, DNS Taslağı, oturumları yayıncılığı ve geniş toplum kesimlerine hitab edecek seminerler planlanıyor.

Konferansa bildiri sunma, eğitim semineri verme ve tartışma grubu/açık oturum düzenleme şeklinde aktif katılım mümkün. Konferans kayıt olan dinleyicilere açık olacak.

http://inet-tr.org.tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir