Shadow

Türkiye’de İnternet Konferansı 30 Kasım-2 Aralık 2011’de İzmir’de

XVI. Türkiye’de İnternet Konferansı bu yıl 30 Kasım-2 Aralık 2011 tarihleri arasında Ege Üniversitesi’nin desteğiyle İzmir Konak’taki Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

İnet-tr Yürütme Kurulu adına bir yazılı açıklama yapan Mustafa Akgül, etkinliğin, Türkiye’de internet ile ilgili grupları biraraya getirerek interneti tüm boyutlarıyla tanıtmak, geliştirmek, tartışmak, internet teknolojileri aracılığı ile toplumsal verimliliği artırmak ve toplumun dikkatini olabildiğince bu yöne çekmek amaçlarıyla, 1995’den beri her yıl yapılan, ulusal boyutta bir konferans olduğunu hatırlattı.

Akgül, bildiri sunma, eğitim semineri verme ve tartışma grubu/açık oturum düzenleme şeklinde aktif katılımın mümkün olduğu XVI. Türkiye’de İnternet Konferansı’nın kayıt olan tüm dinleyicilere açık olduğunu söyledi.

XVI. Türkiye’de İnternet Konferansı’nda bu yıl  “Mobil Yaşam”, “Sosyal Ağlar”, “Yeni Medya”, “Fikri Haklar”, Mahremiyet, “İnternet ve Demokrasi’ ve ‘İnternet yasakları” konuları öne çıkacak. Ayrıca Türkiye internetinin temel ve güncel konularını kapsayan panel ve oturumlar yapılacak. İnternet başarı öykülerini anlatan oturumlar yapılacak.

Konferansla ilgili daha geniş bilgi şu adresten alınabilir: http://inet-tr.org.tr/inetconf16

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.