Türkiye, oyun sektörünün neresinde?

Oyunlar, bilgisayar tutkunlarının olmazsa olmazları. Peki şu sıralar oyun sektöründe neler oluyor? Türkiye, dünya oyun pazarının neresinde?

Melih Bayram Dede’nin hazırlayıp sunduğu TechnoLogic’te bu hafta, Türkiye’nin en iddialı oyun inceleme sitesi Merlin’in Kazanı’nın gözünden sektöre mercek tutuluyor. Türkiye ve dünya oyun piyasasındaki gelişmeleri, Merlin’in Kazanı adlı oyun sitesinin yönetmeni Murat Oktay, TechnoLogic’e anlatıyor.

TechnoLogic’te haftanın haberlerinde ise, dünyanın önde gelen 16 teknoloji şirketinin, mobil interneti geliştirmek amacıyla birleşmesi, yazılım devi Microsoft’un, Downadup/Conficker virüsünün yazarının başına 250 bin dolar ödül koyması ve TTNET’in, ADSL’den 8 kat daha hızlı olan VDSL2’yi 67 ilde abonelerine sunmaya başlaması var.

Haftanın sitelerinde ise Türkiye’den çıkan iddialı bir dijital kütüphane olan Pecya ve İstanbul’un fethini 360 derece panoramik fotoğraf teknolojisiyle gezmemizi sağlayan ‘İstanbul 1453 Panoramik Müzesi’nin web sitesi tanıtılıyor.

TechnoLogic’in oyun bölümünde Amerika’ya ait bir uçağın, yüksek teknoloji ürünü bir silahla vurulmasının ardından başlayan Alpha Protocol adlı oyunla ilgili detaylar var.

TechnoLogic’in ürün inceleme bölümünde ise Teknosa Etiler Mağazası’ndan üç yeni dijital oyuncak hakkında bilgi veriliyor.

TECHNOLOGIC 21 ŞUBAT CUMARTESİ GÜNÜ 15.25’TE TVNET’TE!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir