Türkiye hâlâ Facebook’ta sosyalleşiyor

Türkiye’de internet kullanıcılarının eğilimlerini belirlemek amacıyla yapılan araştırma, sosyal ağlardaki yükselişi gözler önüne serdi. Melih Bayram Dede’nin hazırlayıp sunduğu TechnoLogic’te bu hafta, Crenvo Danışmanlık analisti Arda Kutsal, bu araştırmanın sonuçlarını TechnoLogic’e anlattı.

Facebook’un bir çılgınlık gibi Türkiye’de yayıldığını ve büyük bir yaygınlıkla kullanıldığını belirten Arda Kutsal, Friendfeed ve Twitter gibi sosyal ağların henüz Türkiye’de tam anlamıyla patlama yaşamadığını hatırlattı. Friendfeed ve Twitter’ın Türkiye’deki asıl patlaması, 2010’da yaşanacak.

TechnoLogic’te haftanın haberlerinde ise, ‘netbook’larda Windows işletim sisteminin pazar payının yüzde 90’a ulaşması, Google’ın, 100 milyar dolarlık marka değeriyle 3’üncü kez dünyanın en değerli markası seçilmesi ve ülkemizde yeni yeni popüler olmaya başlayan mikroblog sitesi Twitter’ın ‘hacker’ların saldırısına uğraması var.

Haftanın sitelerinde ise, robotik biliminin babası El-Ceziri için açılan ebuliz.com ve çocukla birlikte yaşamayı öğrenmek için ailelere yol gösteren Çocukla Hayat tanıtılıyor.

TechnoLogic’in oyun bölümünde, gezegenimizi kurtarmak için göreve çıkan 5 yaramaz kahramanın konu olduğu Monsters Versus Aliens’la ilgili detaylar var.

TechnoLogic’in ürün inceleme bölümünde ise Teknosa Planet’ten üç yeni dijital oyuncak hakkında bilgi veriliyor.

TECHNOLOGIC CUMARTESİ 15.25’TE TVNET’TE!..

Programla ilgili bilgi ve geçmiş bölümler için: www.techno-logic.tv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir